سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶

اخبار

برگزاری مانور اطفاء حریق در بندرخرمشهر

برگزاری مانور اطفاء حریق در بندرخرمشهر

معاون دریایی و بندری بندرخرمشهر از برگزاری مانور عملیاتی اطفاء حریق و امداد و نجات در این بندر خبر داد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل بندر و دریانوردی خرمشهر، مهران میدری گفت: این مانور در راستای ارزیابی و ارتقاء دانش فنی و آمادگی نیروهای عملیاتی آتش نشانی بندرخرمشهر در مقابله با حوادث و هماهنگی بین نیروهای همکار جهت کنترل و کاهش میزان خطرات و خسارات احتمالی به کالاهای موجود در انبار شماره یک برگزار شد.

وی ارزیابی تجهیزات اطفاء حریق، سیستم های ارتباطی، شناسایی و ارزیابی ریسک های موجود در حادثه و عملکرد فرماندهی حادثه از دیگر اهداف این مانور ذکر کرد.

معاون دریایی و بندری بندر خرمشهر در تشریح سناریوی این مانور اظهار داشت: ابتدا در پی دریافت گزارشی مبنی بر وقوع حریق در انبار شماره یک، تیم آتش نشانی بندر خرمشهر در محل حادثه استقرار یافت و  در ادامه پس از بررسی وضعیت توسط فرمانده عملیات و کسب اطلاعات لازم، کالاهای درون انبار توسط دو دستگاه لیفتراک با نظارت کارکنان گارد از محل حریق جداسازی شد.

میدری ادامه داد: پس از تخلیه دود داخل انبار با استفاده از سیستم تهویه هیدرولیکی و اطفاء کامل حریق، جمع آوری تجهیزات و ایمن سازی محل حادثه صورت گرفت.

به گفته وی در این مانور یک دستگاه آمبولانس، آتشخوار، تانکر آبرسانی و خودروی فرماندهی آتش نشانی مورد استفاده قرار گرفت و علاوه بر تیم های واکنش سریع، عملیات اطفاء حریق، امداد و نجات، تیم های پشتیبانی گارد و انتظامات، حراست، امور بندری و ترمینال ها نیز حضور فعالی داشتند.  

معاون دریایی و بندری بندر خرمشهر یادآور شد: مانور مذکور توسط تیم ممیزی و ارزیابی کننده سازمان بنادر و دریانوردی مورد بررسی قرار گرفت.

 

 


۲۵ مهر ۱۳۹۶ ۰۸:۴۸
روابط عمومی |
تعداد بازدید : ۱۰۸