شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶

اخبار

افزایش صادرات از بندر خرمشهر به کشور عراق

افزایش صادرات از بندر خرمشهر به کشور عراق

مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر گفت: طی 9 ماهه سال جاری 626 هزار و 228 تن کالا از بندر خرمشهر به کشور عراق صادر شده است که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش 90 برابری دارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بندر و دریانوردی خرمشهر، محمد محسنی در خصوص عملکرد 9 ماهه بزرگترین بندر آزاد تجاری ایران اظهار کرد:  از ابتدای سال جاری تاکنون حجم تخلیه و بارگیری کالا در بندرخرمشهر با رشد 94 درصدی به بیش از یک میلیون و 452هزار و 721 تن رسیده است.

وی در ادامه افزود: از این میزان 425 هزار تن به تخلیه و یک میلیون و 27 هزار و 701 تن به بارگیری اختصاص دارد که در همسنجی با مدت مشابه سال گذشته به ترتیب رشد 4 و201 درصدی را نشان می دهد.

مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر در خصوص میزان صادرات به کشورهای عراق و کویت گفت: طی این مدت 626 هزار و 228 تن کالا به عراق و 306 هزار 601 تن کالا به کویت صادر شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ترتیب از افزایش 90 برابری و 13 درصدی برخوردار است.

محسنی با اشاره به اینکه عمده بار صادراتی شامل مصالح ساختمانی، مواد معدنی، تره بار و خوراک دام می شود، اضافه کرد: همچنین در این مدت بیش از 634 هزار و 997 تن کلینکر از بندرخرمشهر به کشورهای کویت و عراق بارگیری شده است که این رقم در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته نشان از افزایش 180 برابری دارد.

وی ابراز امیدواری کرد با راه اندازی خط کشتیرانی بندرخرمشهر صحار عمان که اوایل هفته جاری انجام شد، میزان صادرات غیرنفتی از بندرخرمشهر به کشورهای حاشیه خلیج فارس افزایش یابد.

مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر ادامه داد: از ابتدای سال جاری تا کنون تخلیه و بارگیری68 هزار و 771 TEU  کانتینر به ثبت رسیده است که این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشد 29 درصدی را نشان می دهد.

محسنی میزان ترابری مسافر طی9 ماهه سال جاری از طریق پایانه بین المللی خلیج فارس بندرخرمشهر را 223 هزار و 398 نفر اعلام کرد و افزود: این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته نشان از رشد 23 درصدی دارد.

به گفته وی طی این مدت تخلیه و بارگیری خودرو با رشد 28 درصدی به بیش از 11 هزار و 167 دستگاه رسیده است.

مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر همچنین از پهلوگیری یک هزار و 584 فروند شناور در اسکله های بندرخرمشهر در این بازه زمانی خبر داد که این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشد 9 درصدی داشته است.

 

 


۱۷ دی ۱۳۹۶ ۱۰:۳۰
روابط عمومی |
تعداد بازدید : ۱۰۴