دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷

پیام مدیر کل


                                                                                                         بسمه تعالی  

بندر خرمشهر به عنوان یکی از قدیمی ترین و  بزرگترین بنادر ایران در ناحیه شمال غرب خلیج فارس و در  قلب منطقه آزاد تجاری - صنعتی اروند واقع گردیده است. این بندر با کشور عراق دارای مرز مشترک بوده و در حلقه طلایی ارتباط تجاری کشور  با کشورهای حاشیه خلیج فارس می باشد.

در سالهای اخیر برنامه های توسعه بندر خرمشهر بر اساس  استانداردهای بین المللی  تحقق یافته و باعث شده است که بندر خرمشهر با برخورداری از زیر ساخت های مناسب ،‌ وجود انبارهای چند منظوره ، ترمینالهای مختلف جنرال کارگو  و کانتینری و بهره مندی از  مدرنترین تجهیزات تخلیه و بار گیری بالاخص در زمینه تجهیزات کانتینری به عنوان یکی از بنادر مجهز و دومین بندر کانتینری کشور  مورد توجه تجار و بازرگانان و شرکتهای مختلف حمل و نقل دریایی  و زمینی قرار گیرد. هم اکنون کلیه عملیات کانتینری در این بندر بصورت مکانیزه انجام گرفته و سرعت در انجام عملیات تخلیه و بارگیری و ویژگی پشتیبانی چند جانبه، آن را جزء بنادر استراتژیک کشور  قرار داده است .  

در راستای اجرای سیاست توسعه اقتصادی کشور بندر خرمشهر جزء منطقه آزاد تجاری صنعتی اروند قرار گرفته و با این رویکرد جدید در منطقه ، شرایط برای جذب سرمایه گذاریهای داخلی و خارجی بیش از پیش فراهم گردیده است .

یکی از نکات حائز اهمیت سرعت دسترسی به ناوگان ریلی و جاده های ترانزیت کشور و همچنین فرودگاه بین المللی آبادان است که جابجایی و انتقال کالا را برای مقاصد داخلی و همچنین ترانزیت خارجی به مقصد کشورهای آسیای میانه ، ترکیه ،  روسیه و عراق با ارزانترین هزینه حمل ممکن و میسر می نماید. برخورداری از ترمینال مسافری دریایی خلیج فارس به عنوان یکی از بزرگترین و مدرنترین ترمینال های دریایی کشور و منطقه نقش عمده ای در توسعه مناسب تجاری بندر خرمشهر با سایر بنادر منطقه داشته است .

همچنین بندر خرمشهر با بهره گیری از امکانات وی‍ژه فوق الذکر و نیز تعرفه های ارزان قیمت ،‌مناسبترین بندرکشور در زمینه واردات و صادرات مجدد کالا محسوب می شود.

استقرار سیستم مدیریت یکپارچه،‌ ارتقای بهره وری ،‌افزایش کیفیت و ایمنی عملیات ،‌جلب رضایت ارباب رجوع و سازگاری فعالیت های بندر خرمشهر با مبانی حفاظت از محیط زیست ،‌بندر خرمشهررا بعنوان نگین درخشان خلیج فارس به مشتریان ما معرفی نموده است.

 

                                                                                                                 عادل دریس 

                                                                                                                            مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر