دوشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۷

اخبار

برگزاری مانور تجسس و نجات دریایی در آبراه بین المللی اروند

برگزاری مانور تجسس و نجات دریایی در آبراه بین المللی اروند

به گزارش روابط عمومی اداره کل بندر و دریانوردی خرمشهر، ابوطالب گرایلو از برگزاری مانور جستجو و نجات دریایی  در آب های  تحت نظارت بندر خرمشهر خبر داد .

معاون دریایی بندری اداره کل بندر و دریانوردی خرمشهر گفت : این مانور  در راستای افزایش توان عملیاتی مرکز جستجو و نجات دریایی بندر خرمشهر در آبراه اروند برگزار شد.

گرایلو ادامه داد : ارتقای میزان آمادگی مرکز جدید MRSC بندر خرمشهر  در مواجهه با سوانح دریایی، بررسی توانمندی کارکنان و کارشناسان واحد عملیات بندر خرمشهر در اطفای حریق شناورهای متردد در محدوده نظارتی بندر خرمشهر و همچنین کسب آمادگی و هماهنگی لازم بین اعضای دخیل در عملیات و ارزیابی میزان هماهنگی مرکز یاد شده با مرکز اصلی جستجو و نجات دریایی بندر امام خمینی (ره) ( با توجه به استفاده از تلفن 1550 در زمان مانور ) از دیگر اهداف این مانور بوده است.

خاطر نشان می سازد همه ساله با نزدیک شدن به  ایام نوروز  و حضور مسافران نوروزی در منطقه و به تبع آن  افزایش سفرهای دریایی، این مانور بعنوان یک تمرین جدی جهت حفظ آمادگی هر چه تمام تر، و بمنظور شناسایی نقاط ضعف و قوت بندر خرمشهر در مدیریت عملیات های جستجو و نجات دریایی برنامه ریزی و اجرا شد .

۶ اسفند ۱۳۹۲ ۱۶:۵۰
روابط عمومی |
تعداد بازدید : ۸۷۸