دوشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۷

اخبار

نجات جان یک مسافر نوروزی توسط تیم نجات دریایی بندر خرمشهر

نجات جان یک مسافر نوروزی توسط تیم نجات دریایی بندر خرمشهر

  به گزارش روابط عمومی اداره کل بندر و دریانوردی خرمشهر ، ابوطالب گرایلو از موفقیت گروه های تجسس و نجات دریایی اداره کل بندر و دریانوردی خرمشهر در نجات جان یک مسافر نوروزی خبر داد.

 


 معاون دریایی و بندری اداره کل بندر و دریانوردی خرمشهر گفت : درروز سوم فروردین با اعلام موقعیت اضطرار به مرکز تجسس و نجات دریایی  بندر خرمشهر ، شناور امداد به محل مورد نظر اعزام و امدادگران موفق شدند یک بانو را که در کارون در حال غرق شدن بود نجات دهند.

 وی افزود : با توجه به اینکه یکی از بهترین جاذبه های شهرستان خرمشهر گشت دریایی در رودخانه های کارون و اروند است و همه ساله تعداد زیادی از هموطنان در آغاز سال نو با سفر به این شهرستان ، با استفاده از قایق های تفریحی اقدام به گشت دریایی می نمایند ،در همین راستا با برقراری گشت های دریایی منظم توسط شناور های تندرو این اداره کل و با همکاری شهرداری و نیروی انتظامی شهرستان خرمشهر تمهیدات لازم به  منظور حفظ جان مسافران و ارتقا ایمنی رودخانه های کارون و اروند صورت گرفته است .

وی در پایان خاطر نشان کرد : با توجه به محدودیت های عملیات امداد و نجات دریایی نسبت به خشکی ، ملزم کردن استفاده از جلیقه های نجات در قایق های تفریحی و جدی گرفتن هشدارهای ایمنی می تواند نقش بسزایی در پیشگیری از وقوع حوادث ایفا کند.

۶ فروردین ۱۳۹۳ ۲۲:۲۹
روابط عمومی |
تعداد بازدید : ۹۲۳