دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷

اخبار

رشد 93 درصدی عملیات تخلیه و بارگیری کالا در بندرخرمشهر

رشد 93 درصدی عملیات تخلیه و بارگیری کالا در بندرخرمشهر

مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر از رشد 93 درصدی عملیات تخلیه و بارگیری کالا طی هشت ماهه سال جاری در بندرخرمشهر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بندر و دریانوردی خرمشهر، محمد محسنی در گزارشی ضمن ارائه عملکرد هشت ماهه این اداره کل گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون تخلیه و بارگیری بیش از یک میلیون و 200 هزار و 404 تن کالا در بندرخرمشهر انجام شده است که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشد93 درصدی را نشان می دهد.

وی با بیان اینکه از مجموع عملیات انجام شده 365 هزار و 378 تن به تخلیه و 835 هزار و 26 تن به بارگیری اختصاص دارد، عمده بار صادراتی را مصالح ساختمانی، مواد معدنی، خوراک دام  و تره بار عنوان کرد.

مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر اظهار داشت: طی این مدت صادرات کالا از بندرخرمشهر به کشورهای حاشیه خلیج فارس با افزایش 191 درصدی به بیش از 835 هزار تن رسیده است.

افزایش 13 برابری صادرات کلینکر

محسنی میزان صادرات کلینکر از بندرخرمشهر به کشورهای کویت و عراق را 513 هزار و 761 تن اعلام کرد که این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش 13 برابری را نشان می دهد.

رشد 38 درصدی عملیات کانتینری

وی در ادامه افزود: در این بازه زمانی تخلیه و بارگیری بیش از60 هزار و 78 TEU کانتینر در بندرخرمشهر به ثبت رسیده است که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته از رشد 38درصدی برخوردار است.

رشد 25 درصدی جابجایی مسافر

مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر میزان جابجایی مسافر از طریق پایانه بین المللی مسافری خلیج فارس را 221 هزار و 808 نفر عنوان کرد که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشد 25 درصدی را نشان می دهد.

رشد 19 درصدی تخلیه و بارگیری خودرو

محسنی با اعلام رشد 19 درصدی تخلیه و بارگیری خودرو در بندرخرمشهر گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون 9 هزار و 75 دستگاه خودرو در بندرخرمشهر تخلیه و بارگیری شده است.

رشد 9 درصدی تردد شناور

وی در پایان به تردد یک هزار و 367 فروند شناور طی این مدت در مجتمع بندری خرمشهر اشاره کرد و افزود: این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد 9 درصدی را نشان می دهد.

مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر اضافه کرد:  447 فروند شناور به بالای هزار تن و 920 فروند به شناور زیر هزار تن اختصاص دارد.

مجتمع بندری خرمشهر با برخورداری از 20 پست اسکله، 230 هکتار وسعت، بهره مندی از سیستم حمل و نقل چند وجهی، قرار گرفتن در منطقه آزاد تجاری اروند و نزدیکی به کشورهای کویت و عراق یکی از مهمترین بنادر تجاری کشور به شمار می رود.

 


۵ آذر ۱۳۹۶ ۰۸:۴۰
روابط عمومی |
تعداد بازدید : ۱۲۷