دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷

اخبار

آمادگی ترانشیپ کالا از بنادر جنوبی به کشور عراق از بندرخرمشهر

آمادگی ترانشیپ کالا از بنادر جنوبی به کشور عراق از بندرخرمشهر

مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر از آمادگی برای ترانشیپ کالا از بنادر جنوبی ایران به کشور عراق از طریق بندرخرمشهر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بندر و دریانوردی خرمشهر، محمد محسنی اظهار کرد: این اداره کل در راستای برنامه ششم توسعه، طرح کلان اقتصاد مقاومتی و تأکید مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی آمادگی خود را برای تقویت روش های افزایش ترانشیپ کالا در منطقه از بنادر جنوبی ایران به کشور عراق اعلام می دارد.

وی با اشاره به اهمیت بازار بزرگ عراق گفت: در سالیان اخیر فعالان اقتصادی نگاه ویژه ای به غرب کشور و بازار پرمصرف کشور عراق داشته اند.

مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر پایان کار گروه تروریستی داعش و در پی آن ایجاد ثبات نسبی و برقراری امنیت در منطقه را فرصت مناسبی برای برجسته تر شدن جایگاه عراق و اهمیت یافتن بازار صادراتی آن دانست.

محسنی در ادامه افزود: در این شرایط کشور عراق برای بازسازی عقب افتادگی های گذشته و ویرانی های گروهک های تکفیری، نیاز به حجم بالایی از کالاهای ساختمانی، فنی و مهندسی دارد.

 به گفته وی انتظار می رود تجار ایرانی برای حضور در بازار بزرگ عراق بندرخرمشهر را که دارای مزیت های مناسبی از جمله ویژگی های جغرافیایی و همچنین پتانسیل های بخش لجستیک، حمل و نقل، انبار داری و تشریفات گمرکی و ... است، انتخاب کنند.

مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر  در خصوص مزایای بندرخرمشهر اظهار داشت: بندر خرمشهر با بهره مندی از معافیت های مالیاتی و گمرکی و برخورداری از بستر مناسب در زمینه زیرساخت های بندری، صرفه و صلاح اقتصادی و هزینه کمتر حمل و نقل دریایی ، به عنوان مناسب ترین گزینه در زمینه صادرات، مبادله و ترانزیت کالا به صورت ترانشیپ از کلیه استان های ساحلی و بنادر جنوبی به کشور عراق محسوب می شود.

 


۸ آذر ۱۳۹۶ ۰۹:۳۰
روابط عمومی |
تعداد بازدید : ۱۳۵