دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷

اخبار

خط کشتیرانی بندرخرمشهر و صحار عمان راه اندازی شد

خط کشتیرانی بندرخرمشهر و صحار عمان راه اندازی شد

در مراسمی ویژه با حضور عضو هیئت مدیره و معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی، استاندار خوزستان، سفیر عمان و جمعی از مسئولان استانی و شهرستان خرمشهر، خط کشتیرانی بندرخرمشهر - صحار عمان راه اندازی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بندر و دریانوردی خرمشهر، این خط دریایی که توسط یک شرکت خصوصی ایرانی راه اندازی شد با پیگیری اتاق مشترک بازرگانی ایران و عمان، اتاق بازرگانی اهواز و و همکاری سفارت جمهوری اسلامی ایران در مسقط راه اندازی شد.

با راه اندازی این خط دریایی، صادرات از بندرخرمشهر به کشور عمان آغاز شد.

شناوری که در این مسیر تردد خواهد کرد با تناژ بالای 3 هزار تن و ظرفیت 262TEU قابلیت حمل کانتینر یخچالی را دارد و هر دو هفته یک بار تردد می کند.

با راه اندازی این خط کشتیرانی تجار، بازرگانان و تولیدکنندگان محصولات صادراتی می توانند محموله های تجاری را از طریق بندرخرمشهر به بندر صحار ارسال و بالعکس کالاهای سفارشی را در خرمشهر تخلیه کنند.

اولین خط کشتیرانی حمل و نقل کالا از فروردین 94 از مبدا بندرعباس به بندر صحار عمان به صورت منظم راه اندازی شده است و خط خرمشهر به صحار دومین خط منظم بین بنادر دو کشور ایران و عمان محسوب می شود.

فاصله از بندرخرمشهر تا بندر صحار عمان بیش از 700 مایل دریایی است.  

در حاشیه این مراسم هادی حق شناس عضو هیئت عامل و معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی اعلام کرد: با افتتاح این خط کشتیرانی، زمینه صادرات محصولات کشاورزی، پتروشیمی، پروتئینی و مصالح ساختمانی به کشور عمان فراهم شده است.

 


۹ دی ۱۳۹۶ ۱۶:۲۲
روابط عمومی |
تعداد بازدید : ۱۹۷