دوشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۷

اخبار

بازدید 2 هزار دانشجوی دانشگاه های افسری ارتش از بندر خرمشهر

بازدید 2 هزار دانشجوی دانشگاه های افسری ارتش از بندر خرمشهر

بیش از 2 هزار دانشجوی دانشگاه های افسری ارتش جمهوری اسلامی در قالب هیئت معارف جنگ طی دو روز از بخش های مختلف مجتمع بندری خرمشهر بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بندر و دریانوردی خرمشهر، این دانشجویان طبق سنت هر ساله در قالب هیئت معارف جنگ شهید سپهبد علی صیادشیرازی به همراه فرماندهان ارشد و اساتید به مناطق عملیاتی جبهه جنوب غرب و شهرستان های آبادان و خرمشهر سفر کرده و از بندرخرمشهر نیز بازدید می کنند.

این دوره آموزشی با هدف آشنایی دانشجویان دانشگاههای ارتش با نقش ارتش جمهوری اسلامی در دفاع مقدس، وقایع جنگ تحمیلی، دلاوری‌ها و رشادت‌های رزمندگان اسلام در عملیات های مختلف، فرا گرفتن آموزش های میدانی و انتقال تجربه های پیشکسوتان دوران دفاع مقدس توسط اساتید متشکل از فرماندهان عالی جنگ و پیشکسوتان دفاع مقدس برگزار می شود.

راویان دفاع مقدس در کنار اسکله خانیان بندر خرمشهر مقابل مناطق عملیاتی کربلای ۴ و ۵،  وقایع و رخدادهای مربوط به این عملیات ها را برای هیئت معارف جنگ شرح دادند.

بندرخرمشهر به عنوان اولین صحنه رویارویی نبرد رزمندگان اسلام با دشمن متجاوز، همه ساله میزبان این دانشجویان است.

اردوی معارف جنگ از سال ۱۳۷۴ به همت شهید سرافراز سپهبد علی صیاد شیرازی، برای دانشجویان دانشگاه افسری ارتش پایه گذاری شده و امسال بیست و دومین دوره آن در حال برگزاری است.

بازدید 2 هزار دانشجوی دانشگاه های افسری ارتش از بندر خرمشهر

 


۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۵:۴۴
روابط عمومی |
تعداد بازدید : ۴۰۹