دوشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۷

اخبار

سرلشکر صفوی خواستار شد:

لزوم انجام لایروبی اروند

لزوم انجام لایروبی اروند

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا در بازدید از رودخانه اروند بر لزوم انجام لایروبی این رودخانه تأکید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بندر و دریانوردی خرمشهر، سرلشکر رحیم صفوی در حاشیه بازدید از اروند رود و مجتمع بندری خرمشهر اظهار داشت: بر اساس قرارداد 1975 الجزایرخط تالوگ اروند رود مبنای خط مرزی ایران و عراق تعیین شد ولی پس از گذشت چندین سال از جنگ تحمیلی به دلیل عدم لایروبی این رودخانه ، این خط به ویژه در نزدیکی دهانه فاو تغییر یافته است.

وی افزود: علی رغم پیگیری های بسیار کشور ما برای رفع مشکل لایروبی اروند رود هنوز نتیجه ای حاصل نشده است .

 صفوی ابراز امیدواری کرد که دولت عراق پس از برگزاری انتخابات و انتخاب نخست وزیر جدید به تمام تعهدات خود بر اساس قرارداد 1975 و مخصوصا لایروبی اروند رود عمل کند.

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا در خصوص بندر خرمشهر گفت: این بندر در حال حاضر پذیرای شناورهای بالای 5 هزار تن است و همچنین بسیار آبادتر از بندر بصره است و مشکلی بجز لایروبی اروند ندارد.

صفوی صبح امروز به همراه هیئتی متشکل از دانشجویان دانشگاه دفاع ملی به منظور آشنایی این دانشجویان با عملیات های کربلای 4 و 5 و فاو و شناخت بعد اقتصادی بندرخرمشهر توسط شناور از آبراه اروند رود بازدید کرد و پس از آن در نشستی با حضور مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر، فرماندار و مدیر عامل سازمان منطقه آزاد اروند حضور یافت.

 

 

۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۲۱:۲۸
روابط عمومی |
تعداد بازدید : ۲۳۶