دوشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۷

اخبار

راه اندازی آزمایشی ترمینال مکانیزه مواد معدنی در بندرخرمشهر

راه اندازی آزمایشی ترمینال مکانیزه مواد معدنی در بندرخرمشهر

مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر از راه اندازی آزمایشی ترمینال مکانیزه مواد معدنی در بندرخرمشهر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بندر و دریانوردی خرمشهر، محمد محسنی گفت: راه اندازی آزمایشی ترمینال مکانیزه مواد معدنی در این مجتمع بندری با حضور رئیس اداره محیط زیست و اعضای شورای شهر خرمشهر انجام شد و این ترمینال در هفته دولت آماده بهره برداری می شود.

وی اظهار داشت: این اقدام در راستای کاهش خطرات آلودگی زیست محیطی ناشی از تخلیه و بارگیری مصالح ساختمانی بویژه کلینکر و همچنین توجه به سلامتی شهروندان خرمشهری صورت می گیرد.

مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر با اشاره به این که  این ترمینال در حال احداث و تکمیل است افزود: دیوار کشی بتنی ۳ متری در ترمینال مکانیزه مواد معدنی بندر خرمشهر صورت گرفته و به دستگاه مه پاش و شوتینگ اب نیز مجهز شده است.

محسنی در خصوص تهیه ماشین آلات استاندارد این ترمینال گفت: یک دستگاه شیپ لودر با اعتبار 2 میلیارد و 800 میلیون تن که ظرفیت بارگیری بالایی برای بارگیری مواد معدنی دارد توسط بخش خصوصی سرمایه گذار خریداری شده و تهیه یک دستگاه دیگر نیز در دست اقدام است.

وی با اشاره به سال حمایت از کالای ایرانی افزود: دستگاه یاد شده کاملا جدید و توسط متخصصان داخلی طراحی و ساخته شده است.

وی کاهش خطرات و آلودگی های زیست محیطی، افزایش سرعت بارگیری، صرفه جویی در وقت و هزینه را از جمله مزایای بکار گیری این دستگاه عنوان کرد.

به گفته مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر این ترمینال زمینه فرصت های شغلی جدید را نیز فراهم می کند.

۱۳ خرداد ۱۳۹۷ ۲۲:۴۹
روابط عمومی |
تعداد بازدید : ۲۰۲