دوشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۷

اخبار

یادداشت

روزه‌داری با طعم عشق و آتش!

روزه‌داری با طعم عشق و آتش!

برخی از مشاغل در جامعه سختی زیاد به همراه دارد و اکنون که گرمای هوا در ماه مبارک رمضان این سختی را دو چندان کرده هنوز مردم و صاحبان این مشاغل سخت تنها آرزویشان قبول شدن روزه‌هایشان در این فصل گرم از سال است.

با صدای زنگ تلفن از جا بلند می‌شود با سرعتی وصف‌ناپذیر برای انجام ماموریتی در شرایطی سخت، خاموش کردن آتش با حس تشنگی و گرسنگی!.

آژیر ماشین آتش نشانی به سرعت به صدا در می‌آید، دویدن‌ها، اضطراب و همتی که برای غلبه بر شعله‌های آتش را به راحتی می‌توانی در سیمای آنان ببینی.

صحنه‌هایی که همیشه تنها در فیلم‌ها دیده می‌شد در یک ظهر تابستانی داغ  داغ در بندر خرمشهر به واقعیت پیوست.

وقتی علت سرعت عمل همکاران آتش‌نشانی بندرخرمشهر را جویا شدم، گفتند: تماسی با آتش نشانی گرفته شده مبنی بر اینکه شعله‌های آتش نیزارهای پشت دیوار بندر وارد محوطه بندر شده و باید از سرایت حریق جلوگیری کنیم.

همکاران آتش نشان بندر به سرعت خود را به محل حادثه رساندند.

همه در تکاپو هستند لبان خشک این روزه‌داران متعهد در کنار حریقی که اگر بر آن غلبه نکنند می‌تواند بر پیکره این بندر قدیمی، زخمی وارد کند.

وقتی از سختی کارش در ماه مبارک رمضان پرسیدم، گفتند: ما همیشه در حالت آماده باش هستیم و حتی هنگام افطار هم باید هر لحظه برای یک ماموریت جدید آمادگی داشته باشیم و بار‌ها این اتفاق افتاده که هنگام چیدن سفره افطار ناگهان آژیر عملیات به صدا درآمده و بدون باز کردن افطار خود را سر محل حادثه می‌رسانیم.

پیش از هر عملیات و ورود به ایستگاه آتش نشانی هر آتش نشان بی‌شک می‌داند ورود به این مکان علاوه بر جسارت و شجاعت چیزی به نام "عشق به یاری رساندن" در دلش نهفته دارد و اینکه کسی در گوشه‌ای از یک حادثه همه امیدش اول خدا می‌شود و بعد آتش‌نشان!

ماه مبارک رمضان چندین سال است که با فصول گرم مقارن شده است، روزه گرفتن در این ماه مبارک و زیر آفتاب سوزان شاید کمی سخت باشد اما هستند خدمت‌گزارانی که گرما و سرما، آفتاب و سایه برایشان فرقی نمی‌کند و ارج و قرب کارشان را در این ماه مبارک با تعظیم بر پیشگاه معبود بالا می‌برند.

افطاری و سحری عده‌ای از روزه‌داران در ماه مبارک رمضان با مابقی مردم تفاوت دارد؛ آتش‌نشانان از جمله افرادی هستند که روزه را با طعم عشق و آتش، افطار می‌کنند.

 

 

 

۲۱ خرداد ۱۳۹۷ ۱۲:۳۹
روابط عمومی |
تعداد بازدید : ۱۵۰