شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷

اخبار

برگزاری مراسم بزرگداشت روز دریانورد در بندر خرمشهر

برگزاری مراسم بزرگداشت روز دریانورد در بندر خرمشهر

به مناسبت فرا رسیدن روز جهانی دریانورد مراسمی در بندر خرمشهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بندر و دریانوردی خرمشهر، این مراسم با حضور جمعی از مسئولان نظامی، مدیران و کارکنان بندر خرمشهر در محل سالن اجتماعات این اداره کل برگزار شد.

در ابتدای این مراسم معاون دریایی اداره کل بندر و دریانوردی خرمشهر ضمن تبریک روز جهانی دریانورد گفت: سازمان جهانی دریانوردی در سال 2010 به منظور قدردانی از زحمات و تلاش های دریانوردان، 25 ژوئن برابر با 4 تیرماه را در تقویم جهانی به نام روز دریانورد ثبت کرده است.

مهدی فراهانی با اشاره به شعار روز جهانی دریانورد "سلامت دریانوردان" اظهار داشت: سازمان جهانی دریانوردی به منظور اهمیت توجه به سلامت روحی و رفاه دریانوردان این شعار را برای روز دریانورد امسال برگزیده است.

وی به روز جهانی هیدروگرافی که مصادف با 5 تیر ماه است نیز اشاره کرد و هیدروگرافی را یکی از عوامل غیر قابل انکار در حوزه پایش، نظارت و حاکمیت مؤثر در دریاها و آبراهه های سراسر دنیا دانست.

معاون دریایی اداره کل بندر و دریانوردی خرمشهر در ادامه بیانیه دبیر کل سازمان جهانی دریانوردی به مناسبت روز دریانورد را قرائت کرد.

فرمانده پایگاه دریایی خرمشهر و آبادان نیز در این مراسم گفت: دریانوردی شغل بسیار خطیر و پرمسئولیتی است و دریانوردان در خط مقدم کشتیرانی قرار دارند.

ناخدا جلیل مقدم افزود: نیروی دریایی با تکیه بر نیروهای بومی و متخصص و با حضور مقتدرانه در آب های بین المللی و آزاد امنیت بسیاری ایجاد کرده است.

وی اظهار داشت: از سال 2007 تا کنون بیش از 20 هزار فروند شناور توسط نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران اسکورت شده اند و 300 مورد نیز درگیری با دزدان دریایی به ثبت رسیده است.

مسئول امور فرهنگی بندر خرمشهر نیز در این مراسم گفت: در قرآن کریم 41 مرتبه به دریا اشاره شده است و ذکر مقدس دریا تقدیر و تکبیر بسیار دارد.

حجت الاسلام کریم باویه شغل دریانوردی را بسیار سخت و پرخطر دانست و گفت: دریانوردان با وجود تحمل سختی های فراوان به ویژه دوری از خانواده رسالت خود را به شکل مطلوب انجام می دهند.

اجرای موسیقی، پخش نماهنگ، ارائه مقاله درباره هیدروگرافی و تقدیر از دریانوردان نمونه منطقه و بندر خرمشهر از جمله برنامه های مراسم بزرگداشت روز دریانورد در اداره کل بندر و دریانوردی خرمشهر بود.


برگزاری مراسم بزرگداشت روز دریانورد در بندر خرمشهر
برگزاری مراسم بزرگداشت روز دریانورد در بندر خرمشهر


۵ تیر ۱۳۹۷ ۰۸:۱۴
روابط عمومی |
تعداد بازدید : ۲۸۰