شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷

اخبار

مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر:

گردشگری دریایی بهترین فرصت برای اشتغال مددجویان کمیته امداد است

گردشگری دریایی بهترین فرصت برای اشتغال مددجویان کمیته امداد است

مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر گفت: صنعت گردشگری صنعتی درآمد زا و پرمنفعت محسوب می شود و گردشگری دریایی بهترین فرصت برای اشتغال مددجویان کمیته امداد است.  

به گزارش روابط عمومی اداره کل بندر و دریانوردی خرمشهر، محمد محسنی در نشست با معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد امام خمینی(ره) و هیئت همراه با بیان اینکه سازمان بنادر و دریانوردی بر فعالیت مدیران بنادر در حوزه مسؤلیت اجتماعی تأکید بسیاری دارد اظهار داشت: به منظور تحقق وظیفه مسئولیت اجتماعی ضمن بازدید از روستاها، مساجد، حسینیه ها، افراد بی بضاعت، ایتام و کودکان بدسرپرست در حوزه های مختلف از جمله آمورزشی، مذهبی و ... از آن ها حمایت کرده ایم.

محمد محسنی با اشاره به اینکه رویکرد بندر خرمشهر در حوزه کمک و یاری رساندن به این افراد، توانمندسازی و کارآفرینی است افزود: در صدد هستیم با توجه به مزیت پنهان این منطقه که گردشگری دریایی و ساحلی است به افراد نیازمند و مددجوهای کمیته امداد یاری رسانیم.

وی جوامع محلی، توریسم و تورلیدر را حلقه اتصال گردشگری دریایی معرفی کرد و  ذینفع اصلی گردشگری دریایی را جوامع محلی دانست.

مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر گفت: راه اندازی مرکز آموزشی گردشگری دریایی اروند و کارون و آموزش تورلیدرها با هدف توانمند سازی و ایجاد شغل برای جوانان این منطقه از ماه جاری آغاز می شود.

محسنی با بیان اینکه صنعت گردشگری حوزه درآمدزا و پرمنفعتی است، اظهار داشت: گردشگری دریایی بهترین فرصت برای اشتغال مددجویان کمیته امداد است و بندر خرمشهر آمادگی در اختیار گذاشتن ظرفیت هایی از این حوزه را به مددجویان کمیته امداد دارد.

وی ادامه داد: تبادل گردشگر بین بنادر،جابجایی کاروان های زیارتی استان های جنوبی از طریق شناور و مسیر دریایی،راه اندازی خط کروز اروند تا چابهار و تأسیس شرکت توسعه گردشگری جنوب ایران میان چهار استان جنوبی از جمله طرح های پیشنهادی اداره کل بندر و دریانوردی خرمشهر است که با اجرای آن چندین هزار فرصت شغلی ایجاد خواهد شد.

مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر بر برگزاری جلسات بین این اداره کل و کمیته امداد به منظور شناسایی حوزه های مشترک همکاری تأکید کرد.

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد امام خمینی(ره) نیز در این نشست گفت: امروزه نگاه کمیته امداد نگاه ایستگاه عبور موقت و فرآیند توانمند سازی و حمایت از کودکان و سالمندان است.

علی محمد ذوالفقاری افزود: اگر در حوزه تأمین شغل، امکانات آموزشی،ازدواج و ایجاد شغل برای مدجویان کمیته امداد کاری صورت نگیرد این قشر متحمل آسیب های فراوانی می شود.

وی با تأکید بر اینکه در حوزه کارآفرینی باید اقدامات بیشتری صورت گیرد افزود: آموزش مشاغل دریایی یکی از موارد مد نظر ماست.

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد امام خمینی(ره) اظهار داشت: باید از بنادر و مزیت های آن ها برای کمک و همیاری به نیازمندان بهره گرفت.

 

۱۳ تیر ۱۳۹۷ ۱۲:۲۰
روابط عمومی |
تعداد بازدید : ۲۴۳