دوشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۷

اخبار

مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر:

گردشگری دریایی راهکار ایجاد اشتغال در خرمشهر است

گردشگری دریایی راهکار ایجاد اشتغال در خرمشهر است

مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر گفت: گردشگری دریایی بعنوان یک پتانسیل بالقوه موجود در منطقه، راهکار ایجاد اشتغال در شهرستان خرمشهر است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بندر و دریانوردی خرمشهر، محمد محسنی با بیان اینکه خوزستان با برخورداری از 300 کیلومتر نوار ساحلی، یکی از محروم ترین نقاط گردشگری دریایی کشور محسوب می شود اظهار داشت: متأسفانه با وجود جاذبه های فراوان و فرصت های بی بدیل گردشگری، صنعت پرجاذبه گردشگری دریایی در خوزستان مورد غفلت واقع شده است.

وی افزود: برای رونق گردشگری دریایی باید احیای سواحل رودخانه های اروند و کارون، ایجاد و توسعه اقامتگاه های محلی و بومی، شناسایی توانمندی های گردشگری منطقه و جاذبه های بوم گردی در روستاهای زیبای اطراف شهرستان خرمشهر،راه اندازی تورهای تفریحی،برگزاری مسابقات ورزشی آبی و ... صورت گیرد.

مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر اضافه کرد:حضور گردشگران علاوه بر آشنایی آنها با فرهنگ، آداب و رسوم مردم منطقه می تواند نفع اقتصادی و رشد و توسعه منطقه را به همراه داشته باشد.

محسنی در خصوص اهمیت توسعه گردشگری دریایی و نقش آن در رشد اقتصادی گفت: این صنعت نوظهور و پولساز می تواند باعث رفع مشکلات و ناهنجاری های اجتماعی، ایجاد اشتغال و درآمد زایی بالا شود.

۱۷ تیر ۱۳۹۷ ۰۹:۴۸
روابط عمومی |
تعداد بازدید : ۳۹