شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷

اخبار

مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر:

گردشگری دریایی راهکار ایجاد اشتغال در خرمشهر است

گردشگری دریایی راهکار ایجاد اشتغال در خرمشهر است

مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر گفت: گردشگری دریایی بعنوان یک پتانسیل بالقوه موجود در منطقه، راهکار ایجاد اشتغال در شهرستان خرمشهر است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بندر و دریانوردی خرمشهر، محمد محسنی با بیان اینکه خوزستان با برخورداری از 300 کیلومتر نوار ساحلی، یکی از محروم ترین نقاط گردشگری دریایی کشور محسوب می شود اظهار داشت: متأسفانه با وجود جاذبه های فراوان و فرصت های بی بدیل گردشگری، صنعت پرجاذبه گردشگری دریایی در خوزستان مورد غفلت واقع شده است.

وی افزود: برای رونق گردشگری دریایی باید احیای سواحل رودخانه های اروند و کارون، ایجاد و توسعه اقامتگاه های محلی و بومی، شناسایی توانمندی های گردشگری منطقه و جاذبه های بوم گردی در روستاهای زیبای اطراف شهرستان خرمشهر،راه اندازی تورهای تفریحی،برگزاری مسابقات ورزشی آبی و ... صورت گیرد.

مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر اضافه کرد:حضور گردشگران علاوه بر آشنایی آنها با فرهنگ، آداب و رسوم مردم منطقه می تواند نفع اقتصادی و رشد و توسعه منطقه را به همراه داشته باشد.

محسنی در خصوص اهمیت توسعه گردشگری دریایی و نقش آن در رشد اقتصادی گفت: این صنعت نوظهور و پولساز می تواند باعث رفع مشکلات و ناهنجاری های اجتماعی، ایجاد اشتغال و درآمد زایی بالا شود.

وی با بیان اینکه گردشگری دریایی به عنوان بهترین راهکار برای ایجاد اشتغال و رفع محرومیت در شهرستان خرمشهر باید مورد توجه قرار گیرد افزود: با توجه به معضل بیکاری و وجود نیروی کار فراوان در شهرستان خرمشهر می توان با هدایت و مدیریت سرمایه گزاری در بخش گردشگری دریایی، زمینه اشتغال جوانان این منطقه را در حاشیه سواحل رودخانه های اروند و کارون مهیا کرد.

مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر ادامه داد: توسعه گردشگری دریایی مستلزم برخورداری از دانش و علم گردشگری، افزایش آگاهی و مشارکت جامعه به عنوان ذینفعان اصلی این صنعت، تربیت تورلیدر و راهنمایان محلی برای راهنمایی گردشگران، ایجاد زیر ساخت های توسعه گردشگری، داشتن یک برنامه و مدل اجرایی متناسب با اقلیم و بافت اجتماعی منطقه، همراهی و حمایت مدیران توانمند و آشنا به صنعت گردشگری دریایی و ایجاد مراکز آموزش جامع گردشگری در شمال و جنوب و تشویق سرمایه گذاران است.

محسنی در خصوص اقدامات بندر خرمشهر برای توسعه گردشگری و اشاعه فرهنگ دریایی گفت: بندر خرمشهر با بررسی دقیق و شناسایی توانمندی های گردشگری، راهکارهای مختلفی از جمله ایجاد6  پست اسکله تفریحی و گردشگری در کارون با هدف پهلوگیری شناورهای مسافربری را در دست اقدام دارد.

به گفته وی توسعه گردشگری دریایی مستلزم حمایت از کارآفرینان و سرمایه گذاران بخش خصوصی و ارائه تسهیلات بلند مدت به علاقه مندان برای فعالیت در این بخش است.

مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر افزود: در این راستا سازمان بنادر و دریانوردی به منظور تشویق سرمایه گذاران بخش خصوصی، آمادگی اعطای تسهیلات، پرداخت یارانه مستقیم و حمایت از آن ها را دارد.

محسنی یادآور شد: برای رونق بیشتر صنعت گردشگری و رفع معضل بیکاری جوانان خرمشهری، به همکاری و حمایت بیشتر ارگانها و سازمان ها و مسؤلان منطقه نیاز است.

 

 

 

 

 

 

 

۱۷ تیر ۱۳۹۷ ۰۹:۴۸
روابط عمومی |
تعداد بازدید : ۲۶۳