دوشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۸

اخبار

ترمینال کانتینری بندر خرمشهر پایان سال جاری به بهره برداری می رسد

ترمینال کانتینری بندر خرمشهر پایان سال جاری به بهره برداری می رسد

مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر گفت: ترمینال جدید کانتینری این مجتمع بندری تا پایان سال جاری به بهره برداری می رسد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بندر و دریانوردی خرمشهر، محمد محسنی اظهار داشت: این پروژه در زمینی به مساحت 15 هکتار و با اعتباری بالغ بر 861 میلیارد ریال در اراضی پشتیبانی این مجتمع بندری توسط بخش خصوصی در حال اجراست.

وی افزود: در این پروژه علاوه بر احداث محوطه و نصب تجهیزات مدرن تخلیه و بارگیری، ساختمان اداری، پست آتش نشانی، ساختمان پست برق، گیت های ورودی، دیوارهای پیرامونی و باسکول مورد ساخت و بهره برداری قرار می گیرد.

مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر ادامه داد: احداث پروژه ترمینال کانتینر بندر خرمشهر تاکنون رشد 63 درصدی داشته و در حال حاضر در مرحله اجرای لایه دوم اساس بتنی و کف پوش های بتنی، دیوار پیرامونی، ساختمان های اداری و نگهبانی، سوله تعمیرات، عملیات تأسیساتی و برج های روشنایی قرار دارد.

به گفته محسنی محوطه کانتینری تا پایان سال جاری به بهره برداری می رسد و عملیات احداث ساختمان اداری آن نیز تا اواخر فروردین ماه سال آینده پایان می یابد.

وی با بیان اینکه با احداث ترمینال جدید کانتینری کلیه کانتینرهای پراکنده در محوطه های بندر جابجا شده و بصورت متمرکز در یک محوطه مستقر می شود افزود: این امر موجب تسریع در عملیات تخلیه و بارگیری و بهره وری بیشتر زمین و تجهیزات می شود.

مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر اظهار داشت: احداث این ترمینال در راستای خدمات رسانی مطلوب به صاحبان کالا صورت می گیرد و راه اندازی آن رونق مجدد بندر خرمشهر و ارتقای ظرفیت خدمات کانتینری این بندر به میزان پنج برابر را به دنبال خواهد داشت.

محسنی افزایش و ارتقای ایمنی در عملیات بندری، رسیدن به استانداردهای جهانی در نگهداری،کنترل چیدمان و بازرسی کانتینرها با توجه به کنوانسیونهای بین المللی و ارائه خدمات شایسته تر به تجار و ذی نفعان در محوطه های کانتینری را از جمله ضرورت های احداث این پایانه کانتینری بیان کرد.

 


۱۵ مرداد ۱۳۹۷ ۰۷:۳۱
روابط عمومی |
تعداد بازدید : ۲۲۴