سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹
 
سیاست سازمان بنادر، "ریل پایه کردن" بنادر کشور است

رئیس اداره امور ریلی بندری سازمان بنادر و دریانوردی گفت: سازمان بنادر، ریل پایه کردن بنادر را به عنوان یک اصل مهم مورد توجه قرار داده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بندر و دریانوردی خرمشهر، رضا باقری در جلسه بررسی مشکلات حمل و نقل ریلی بندر خرمشهر اظهار داشت: با توجه به سیاست های ابلاغی برنامه ششم توسعه و تأکید وزیر راه و شهرسازی مبنی بر افزایش سهم ریلی بنادر، سازمان بنادر و دریانوردی سیاست ریل پایه کردن بنادر را مورد توجه قرار داده است.

وی افزود: افزایش حمل و نقل ریلی متضمن افزایش درآمد برای سازمان بنادر نبوده بلکه این سازمان در راستای منافع ملی و اقتصاد کشور حاضر است برای آن هزینه کند.

رئیس اداره امور ریلی بندری سازمان بنادر و دریانوردی ادامه داد: به منظور برنامه ریزی و سرعت بیشتر انجام امور در حوزه حمل و نقل ریلی بنادر، سازمان بنادر سال گذشته اقدام به ایجاد اداره کل امور لجستیکی و حمل و نقل چند وجهی کرد.

باقری با بیان اینکه در حال حاضر 4 بندر کشور مجهز به ریل هستند افزود: عملکرد سالانه این بنادر در حوزه حمل ریلی با رشد 20 تا 25 درصدی همراه بوده و سازمان بنادربه دنبال تجهیز چند بندر دیگر کشور به زیر ساخت های ریلی است.

وی هدف برگزاری این جلسه را احیای راه آهن بندر خرمشهر به عنوان قدیمی ترین بندر متصل به ریل عنوان کرد.

رئیس اداره امور ریلی بندری سازمان بنادر و دریانوردی اظهار داشت: برای احیای راه آهن بندر خرمشهر نیاز به ترغیب صاحبان کالا وجود دارد و همچنین همیاری گمرک و انگیزه و فعالیت بیشتر راه آهن را نیز می طلبد.

باقری حمل ریلی را حمل سبز نامید و کاهش تصادفات جاده ای و آلودگی زیست محیطی، کاستن از وابستگی به حمل و نقل جاده ای و حفظ تنوع و انعطاف درچرخه تأمین لجستیک داخلی را از جمله مزایای این نوع حمل و نقل برشمرد.

وی با بیان اینکه دو عامل هزینه و زمان برای صاحبان کالا اهمیت بسیاری دارد یادآور شد: با همکاری و همیاری راه آهن و گمرک به دنبال کاهش هزینه ها در مبدأ و مقصد و تشویق بیشتر صاحبان کالا به استفاده از حمل ریلی هستیم.

۶ مهر ۱۳۹۷ ۰۳:۴۸
روابط عمومی |
کد خبر : ۴۳,۸۴۰

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید