دوشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۸

اخبار

راه اندازی مجدد خط مسافری دریایی خرمشهر بصره

راه اندازی مجدد خط مسافری دریایی خرمشهر بصره

مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر از راه اندازی مجدد خط مسافری دریایی خرمشهر به بصره خبر داد.                                                                                

به گزارش روابط عمومی اداره کل بندر و دریانوردی خرمشهر، محمد محسنی گفت: با پشتیبانی همه جانبه سازمان بنادر و دریانوردی از راه اندازی کریدورهای گردشگری دریایی به ویژه در بندر خرمشهر و پشتیبانی همه جانبه مسؤلان شهری، خط مسافری دریایی در  مسیر بندر خرمشهر به بصره مجددا فعال شد.

وی افزود: سفر امروز توسط 2 فروند شناور تندرو با ظرفیت 80 مسافر از بندر بصره به بندر خرمشهر انجام شد.

مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر مدت زمان سفر در این مسیر دریایی را یک ساعت عنوان کرد و گفت: این شناورها در روزهای زوج هر هفته مسافران را در مسیر دریایی خرمشهر به بصره جابجا می کنند.

محسنی ابراز امیدواری کرد که در آینده نزدیک و بویژه در ایام اربعین یک فروند شناور مسافری با ظرفیت 200 مسافر به ناوگان حمل و نقل دریایی در مسیر بندرخرمشهر به بصره اضافه شود.

وی با بیان اینکه بخشی از سفر بندر خرمشهر به بصره ماهیت مذهبی دارد اظهار داشت: طی همفکری و هماهنگی های صورت گرفته با دفتر امام جمعه شهرستان خرمشهر، مقرر شد خدمات ویژه ای به زائرانی که از تمکن مالی خوبی برخوردار نیستند ارائه دهیم.

مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر تصریح کرد: با توجه به زیر ساخت ها و بسترهای موجود در پایانه بین المللی مسافری خلیج فارس بندر خرمشهر امکان توسعه سفر دریایی به تمام نقاط جهان وجود دارد ولی به حضور و همکاری بخش خصوصی نیاز است.

به گفته محسنی سازمان بنادر امکان ارائه تسهیلات ویژه به بخش خصوصی برای ساخت و خرید شناور داخلی را دارد و هیچ گونه محدودیتی در این زمینه نداریم.

وی افزود: امیدواریم با همکاری و حمایت بخش خصوصی در مسیر دریایی خرمشهر به بصره رونق و توسعه قابل توجهی را شاهد باشیم و همچنین مردم شهرستان خرمشهر از این رونق منتفع شوند.

پیش از این خط مسافری دریایی بندر خرمشهر در سال 1393 راه اندازی شده اما پس از مدتی بنا به دلایلی متوقف شد.

پایانه بین المللی خلیج فارس خرمشهر با وسعت 6 هزار متر مربع، مجهز به امکانات پیشرفیته و ظرفیت خدمات رسانی به 1200 مسافر در روز، آمادگی پذیرایی از رائران عتبات عالیات و گردشگران دریایی خرمشهر به کویت در این پایانه فعال است.


۷ مهر ۱۳۹۷ ۱۰:۵۹
روابط عمومی |
تعداد بازدید : ۳۳۳