دوشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۸

اخبار

راه اندازی خط دریایی خرمشهر بصره ازدحام جمعیت در مرز شلمچه را کاهش می دهد

راه اندازی خط دریایی خرمشهر بصره ازدحام جمعیت در مرز شلمچه را کاهش می دهد

امام جمعه خرمشهر گفت: راه اندازی مجدد خط دریایی خرمشهر به بصره ازدحام جمعیت در مرز شلمچه را کاهش می دهد و تردد زائران عتبات عالیات و مسافران را آسان تر می کند.

به گزارش روابط عمومی ادراه کل بندر و دریانوردی خرمشهر، حجت الاسلام سید محمد نبی موسوی فر ضمن تقدیر از اقدامات مؤثر بندر خرمشهر در این شهرستان اظهار داشت: بندر خرمشهر قبل از جنگ تحمیلی یکی از شاهراه های دریایی و پررونق ترین بندر کشور محسوب می شد ولی متأسفانه پس از جنگ تحمیلی رونق گذشته خود را بدست نیاورده است.

وی با بیان اینکه زیر ساخت ها و بسترهای خدمات رسانی در شهرهای خرمشهر و آبادان فراهم است افزود: برای رونق دوباره این منطقه به عزم دولت برای حل مشکلات نیاز است.

امام جمعه خرمشهر ادامه داد: در صورت حل مشکلات مربوط به لایروبی اروند رود توسط دولت، امکان تردد شناورهای با تناژ بالا در این رودخانه فراهم می شود.

حجت الاسلام موسوی فر گفت: اگر مسولان از ظرفیت های موجود استفاده کنند مشکلات اقتصادی منطقه و اشتغال جوانان حل خواهد شد.

به گفته وی خرمشهر تنها نقطه مرزی  کشور است که امکان ارتباط از طریق حمل و نقل زمینی، هوایی، دریایی و ریلی را دارد.

امام جمعه خرمشهر در خصوص پایانه مسافری دریایی خلیج فارس خرمشهر گفت: این پایانه بسیار پیشرفته و مجهز و در خور شأن و منزلت زائرات عتبات عالیات است و امکانات موجود در آن باعث ایجاد نگاه مثبت در مسافران و گردشگران خارجی می شود.

حجت الاسلام موسوی فرد ابراز امیدواری کرد که از خط مسافری دریایی خرمشهر بصره استقبال خوبی صورت گیرد و امکانات موجود در این مسیر موجب آسایش و رفاه زائران عتبات را فراهم سازد.

وی اظهار داشت: از مسئولان تقاضا داریم در ایام اربعین برای تسهیل سفر زائران عتبات عالیات، قطار بصورت رایگان از تمام نقاط کشور به خرمشهر اختصاص دهند و ناوگان های حمل  و نقل دریایی، زمینی و هوایی نیز تخفیفات ویژه ای برای عموم مردم در نظر گیرند.

 


۷ مهر ۱۳۹۷ ۱۱:۰۲
روابط عمومی |
تعداد بازدید : ۲۲۴