چهارشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۸
 
رشد 41 درصدی تردد مسافر بین المللی در پایانه خلیج فارس بندر خرمشهر

مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر از رشد 41 درصدی تردد مسافر بین المللی در پایانه مسافری دریایی خلیج فارس خبر داد.

به گزارش اداره کل بندر و دریانوردی خرمشهر، محمد محسنی گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون تردد 16 هزار و 975 مسافر در پایانه بین المللی مسافری دریایی خلیج فارس بندر خرمشهر به ثبت رسیده است.

وی افزود: این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته از رشد 41 درصدی برخوردار است.

مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر با بیان اینکه تردد مسافران در قالب 194 سفر دریایی انجام شده است اظهار داشت: استقبال مسافران از این مسیر در نتیجه افزایش هزینه بلیط هواپیما و نرخ مناسب سفر دریایی صورت گرفته است.

محسنی اضافه کرد:  بر این اساس تعداد سفر دریایی از خرمشهر به کویت و بالعکس از دو سفر در هفته به سه سفر افزایش یافته است.

به گفته وی در روزهای زوج مسافران از بندر خرمشهر به کویت و در روزهای فرد از کویت به بندر خرمشهر جابجا می شوند.

مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر گفت: با توجه به اینکه شرکت کشتیرانی والفجر متولی امر حمل و نقل مسافری در این مسیر است، با برنامه ریزی های انجام شده بلیط های سفر در دو درجه به مسافران ارائه می دهد.

محسنی فاصله مسیر بندر خرمشهر به کویت را 120 مایل دریایی عنوان کرد و افزود: کشتی مسافری" نگین" با 235 نفر ظرفیت، در مدت زمان پنج ساعت مسافران را در این مسیر جابجا می کند.

وی ادامه داد: در حال حاضر خط دریایی خرمشهر بصره نیز در پایانه بین المللی مسافری دریایی خلیج فارس فعال است و با توجه به در پیش بودن ایام اربعین حسینی این مجتمع بندری آمادگی خدمات رسانی به زائران عتبات عالیات را دارد.

مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر یادآور شد: پایانه بین المللی خلیج فارس خرمشهر با ۶ هزار متر مربع وسعت، مجهز به امکانات پیشرفته، روزانه ظرفیت خدمات رسانی به ۱۲۰۰ مسافر را دارد. 


۲۹ مهر ۱۳۹۷ ۱۱:۲۳
روابط عمومی |
کد خبر : ۴۴,۱۰۴

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید