چهارشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۸
 
تخلیه و بارگیری بیش از 970 هزار تن کالا در بندر خرمشهر

مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر از تخلیه و بارگیری 970 هزار و 837 تن کالا طی هفت ماهه نخست سال جاری در این مجتمع بندری خبر داد.

به گزارش اداره کل بندر و دریانوردی خرمشهر، محمد محسنی گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون تخلیه و بارگیری 970 هزار و 837 تن کالا در بندر خرمشهر به ثبت رسیده است که از مجموع عملیات انجام شده 117 هزار و 533 تن به مهر ماه اختصاص دارد.

وی افزود: عملیات مهر ماه سال جاری، 12 درصد تخلیه و بارگیری هفت ماه گذشته را شامل می شود.

مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر اضافه کرد: با انجام تخلیه و بارگیری یک هزار و 457 TEU کانتینر طی ماه گذشته، حجم تخلیه و بارگیری کانتینر در این مجتمع بندری به بیش از 17 هزار و 271 TEU رسیده است.

به گفته محسنی با جابجایی3 هزار و 902 مسافر در مهر ماه در پایانه بین المللی مسافری دریایی خلیج فارس بندر خرمشهر، تردد 17هزار و 217 مسافر طی هفت ماهه نخست سال جاری در این مجتمع بندری به ثبت رسید.

مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون یک هزار و 43 فروند شناور بالای هزار تن و زیر هزار تن در بندر خرمشهر پهلو گرفته اند که 157 فروند آن مربوط به ماه گذشته بوده است.

محسنی یادآور شد: طی این مدت 2 هزار و 451 دستگاه خودرو در بندر خرمشهر تخلیه و بارگیری شده است که از این میزان 391 دستگاه به ماه مهر اختصاص دارد.

بندر خرمشهر با برخورداری از 230 هکتار وسعت، 20 پست اسکله ، تجهیزات مدرن و پیشرفته، بهره مندی از سیستم حمل و نقل چند وجهی و مجاورت با کشورهای عراق و کویت، مهم ترین بندر تجاری ایران در زمینه صادرات به کشورهای حوزه خلیج فارس به شمار می رود.


۷ آبان ۱۳۹۷ ۱۴:۴۵
روابط عمومی |
کد خبر : ۴۴,۲۱۸

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید