چهارشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۸
 
خدمات پارکینگ و اسکان بندرخرمشهر به زائران اربعین

مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر گفت: با هدف خدمات‌دهی به زائران، بندر خرمشهر در مرز شلمچه موکب برپا کرده است و توضیح داد: علاوه بر این امسال از ظرفیت‌های ادارای و سازمانی بندر به خصوص اراضی و اماکن برای خدمات رسانی به زائران استفاده کرده ایم.

 

محمد محسنی در گفتگو با خبرنگار تین نیوز در خصوص خدمات بندر خرمشهر به زائران اربعین گفت: خرمشهر تنها بندری است که به دلیل نزدیکی به مرز شلمچه در مجاورت ورود و خروج زائران است و به همین دلیل هر ساله این بندر تمهیدات ویژه‌ای را برای زائران اربعین در نظر گرفته است.

وی خبر داد که با هدف خدمات‌دهی به زائران، این بندر در مرز شلمچه موکب برپا کرده است و توضیح داد: علاوه بر این امسال از ظرفیت‌های ادارای و سازمانی بندر به خصوص اراضی و اماکن برای خدمات رسانی به زائران استفاده کرده‌ایم.

محسنی در این باره توضیح‌داد که برای خدمات پارکینگ زائران در نزدیکی شلمچه فضایی را با ظرفیت700 تا 800 خودرو در نظر گرفتیم که به زائران استان‌های زیادی اعم از سیستان و بلوچستان استان‌های ساحلی و حتی تهران خدمات ارائه شده است. هم‌چنین در سال جاری از اماکن رفاهی هم برای اسکان زائران استفاده کردیم تا جایی که تا این لحظه بالغ بر 350 نفر پذیرش زائر در اماکن متعلق به بندر خرمشهر داشتیم.

او ادامه داد: علاوه براین با توجه به این‌که شاهد عدم همکاری عراق در تحویل ارز به زائران هستیم با پیش‌بینی این وضعیت تصمیم گرفتیم که با کسانی که فروش ارز آزاد داشتند هماهنگی انجام دهیم تا با حفظ منافع زائران با قیمت پایین‌تر از قیمت بازار این بخش از نیاز زائران نیز تامین شود.

بر اساس توضیحات محسنی  این بندر در اربعین امسال در سه موضوع اسکان، ارز و پارکینگ توانسته است خدمات‌دهی به زائران اربعین را در برنامه داشته باشد.

۱۴ آبان ۱۳۹۷ ۱۲:۱۹
روابط عمومی |
کد خبر : ۴۴,۲۷۳

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید