دوشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۸

اخبار

معاون وزیر امور خارجه از بندر خرمشهر و آبراه اروند و کارون بازدید کرد

معاون وزیر امور خارجه از بندر خرمشهر و آبراه اروند و کارون بازدید کرد
معاون وزیر امور خارجه به همراه مشاور دستیار ویژه رئیس‌جمهور و مشاور وزیر امور خارجه، از بندر خرمشهر و آبراه اروند و کارون بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بندر و دریانوردی خرمشهر، دکتر عباس عراقچی به همراه حسین فریدون دستیار رییس جمهور ‌هیاتی متشکل از تعدادی از خانواده های شهدای وزارت امور خارجه عصر امروز با حضور در این مجتمع بندری از زیرساخت ها و امکانات آن بازدید کرد و از نزدیک با ظرفیت های موجود در این بندر آشنا شد.

معاون وزیر امور خارجه ضمن حضور در پایانه مسافری خلیج فارس از وضعیت این پایانه به لحاظ امکانات، ظرفیت پذیرش و خدمات رسانی به مسافران، تعداد خطوط مسافری فعال و میزان استقبال مسافران و گردشگران دریایی مطلع شد.

عراقچی سپس به وسیله شناور از آبراه بین المللی اروند و رودخانه کارون دیدن کرد و در جریان ظرفیت ها و پتانسیل های تجاری و گردشگری این رودخانه قرار گرفت.

در این بازدید مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر با تشریح وضعیت بندر خرمشهر و آبراه اروندرود گفت: رودخانه های اروند و کارون دارای ظرفیت‌های بسیار خوبی در حوزه گردشگری هستند و می‌توانند به یکی از  قطب های گردشگری کشور تبدیل شوند.

نورالله اسعدی در خصوص وضعیت آبراه اروند، لایروبی، شناورسازی مغروقه ها و روند پروژه های توسعه ای و سرمایه گذاری و همچنین برنامه ها و اقدامات در دست پیگیری در زمینه رونق گردشگری در رودخانه های اروند و کارون گزارش جامعی ارائه داد.


۳ اسفند ۱۳۹۷ ۱۲:۴۵
روابط عمومی |
تعداد بازدید : ۱۱۵