سه شنبه ۱ تیر ۱۴۰۰
 
نجات جان سرنشینان قایق تفریحی در خرمشهر
مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر گفت: ۱۰ سرنشین یک فروند قایق تفریحی که به دلیل نقص فنی بوسیله جریان آب در حال رفتن به سمت عراق بود توسط گروه امداد و نجات بندر خرمشهر نجات یافتند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بندر و دریانوردی خرمشهر، نورالله اسعدی گفت: ساعت 23 شب گذشته سرنشینان یک قایق تفریحی که دچار نقص فنی شده و با جریان آب به سمت عراق رفته بود توسط تیم جستجو و نجات اداره کل بندر خرمشهر برگردانده شدند.

وی افزود: با تلاش و اقدام به موقع تیم نجات اداره کل بندر و دریانوردی خرمشهر ۱۰ سرنشین یک قایق تفریحی که به دلیل نقص فنی موتور ان از کار افتاده بود و سرعت آب آن را به سوی عراق می برد از خطر غرق شدگی نجات یافتند.

مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر گفت: سرنشینان این قایق به قایق رسکیو اداره کل بندر و دریانوردی منتقل و با همراهی قایق ۴۰۳۰ به یکی از اسکله های بندر خرمشهر منتقل شدند.

وی گفت: گروه امداد و نجات اداره کل بندر و دریانوردی خرمشهر با آغاز سفر‌های نوروزی به صورت شبانه روزی بر فعالیت شناور‌های تفریحی، نظارت دارند.

اداره کل بندر و دریانوردی خرمشهر با توجه به بالا رفتن حجم آب رودخانه کارون و نامناسب بودن شرایط جوی، فعالیت شناور‌های تفریحی در آبراه اروند و کارون را تا اطلاع ثانوی ممنوع اعلام کرده بود که با مساعد شدن شرایط روند فعالیت شناورهای تفریحی از روز گذشته به حالت عادی بازگشت.

گردشگری آبی در کارون و اروند یکی از جاذبه‌های گردشگری مسافران نوروزی در آبادان و خرمشهر است.

۱۴ فروردین ۱۳۹۸ ۱۲:۱۷
روابظ عمومی |
کد خبر : ۴۶,۱۲۵

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید