چهارشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۸
 
۱۴۸هزار نفر از جاذبه های دریایی اروند و کارون در بندر خرمشهر دیدن کردند
مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر گفت: در تعطیلات نوروز امسال، بیش از۱۴۷ هزار و 886مسافر و گردشگر در بندر خرمشهر از جاذبه های دریایی کارون و اروندرود دیدن کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بندر و دریانوردی خرمشهر، نورالله اسعدی با اعلام این خبر اظهار داشت:  امسال نیز با برنامه‌ریزی مناسب زمینه فعالیت بیش از پیش گردشگری دریایی برای میهمانان نوروزی و کاروان‌های راهیان نور در بندر خرمشهر فراهم شد.

وی با اشاره به اینکه امسال برای نخستین بار گشت دریایی ویژه کاروان‌های راهیان نور در بندر خرمشهر راه‌اندازی شد افزود: میهمانان نوروزی با حضور در بندر خرمشهر، از جاذبه‌های گردشگری رودخانه‌های کارون و اروند دیدن کردند.

مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر در ادامه تعداد شناورها یی که نوروز ۹۸ به مردم خدمات ارایه کردن را ۱۱ فروند شناور شامل کشتی های مسافری،موتور لنج ها و۲۰۰ فروند قایق موتوری عنوان و خاطرنشان کرد: امسال با وجود اینکه در برخی روزها به دلیل نامساعد بودن شرایط جوی ممنوعیت تردد شناورها اعلام شد ، بالغ بر 47 هزار و 868 نفر در اروند و کارون با استفاده از قایق های تفریحی، شناورهای مسافری و لنج به گردشگری دریایی پرداخته و از خدمات ایمنی و نجات دریایی بندرخرمشهر نیز بهره بردند.

اسعدی گفت: در بازه زمانی ۲۵ اسفندماه ۹۷ تا پایان تعطیلات نوروزی بالغ بر 100هزار نفر نیز در قالب کاروان های راهیان نور و میهمانان نوروزی از مجموعه بندر خرمشهر دیدن کردند.

وی ساختمان قدیمی بندرخرمشهر، جاذبه‌های دریایی، اسکله ها و تجهیزات دریایی و بندری، پایانه بین المللی مسافری دریایی خلیج فارس و محل تلاقی رودخانه‌های اروند و کارون را از اماکن مورد بازدید میهمانان نوروزی در بندرخرمشهر عنوان کرد.

مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر همچنین از حضور تیم تجسس و نجات دریایی و گشت یگان حفاظت بندر خرمشهر طی برنامه‌های گردشگری دریایی امسال خبر داد و اظهار داشت: بر اساس تمهیدات صورت گرفته و رعایت نکات ایمنی و دریایی در سواحل کارون و اروند و رعایت آن از سوی مسافران نوروزی و توزیع جلیقه نجات، هیچ حادثه دریایی حادی در حوزه استحفاظی این اداره کل رخ نداد.

وی خاطرنشان کرد: در ایام نوروز روزانه ۵۲۰ صندلی سفر استاندارد شناورهای تفریحی که از سازمان بنادر و دریانوردی مجوز گرفته اند، برای جابجایی مسافران در نظر گرفته شده بود.


۲۰ فروردین ۱۳۹۸ ۰۹:۳۸
روابط عمومی |
کد خبر : ۴۶,۱۹۰

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید