چهارشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۸
 
رشد117 درصدی تخلیه و بارگیری کالا در بندر خرمشهر/رشد 179 درصدی  صادرات کالای غیر نفتی از بندر خرمشهر
مدیر کل بندر ودریانوری خرمشهر ازصادرات بیش از 182 هزار و 938 تن کالای غیر نفتی در بندر خرمشهر خبر داد و گفت: این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته از رشد 179 درصدی برخوردار است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بندرو دریانوردی خرمشهر، نورالله اسعدی اظهار داشت : از این میزان صادرات 145 هزار و 516 تن مصالح ساختمانی است  که توسط 10 هزار و 35 دستگاه کامیون بصورت حمل یکسره به 147فروند بارج صورت گرفته است.

وی تصریح کرد:  بارگیری  این میزان مصالح ساختمانی طی یک ماهه اخیر به انجام رسید و صادرات مصالح ساختمانی  از بندر خرمشهر همچنان ادامه دارد.

وی در ادامه افزود: صادرات کلینکر از جمله مهمترین اقلام صادراتی ایران به کشورهای حوزه خلیج فارس به شمار می رود.

مدیر کل بندرو دریانوردی خرمشهر در ادامه به عمده کالاهای صادراتی از این بندر اشاره کرد و افزود:  فلزات،کالاهای ساختمانی،کالاهای معدنی،محصولات کشاورزی از عمده کالاهایی هستند که از بندر خرمشهر به کشورهای حوزه خلیج  صادر شده است.

اسعدی خاطر نشان کرد: از ابتدای سالجاری تاکنون تخلیه و بارگیری 196 هزار و 214 تن کالا در بندر خرمشهر به انجام رسیده که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته از رشد 117 درصدی برخوردار است.

وی در ادامه با اشاره به مزایای خاص بندرخرمشهر به دلیل واقع شدن در منطقه آزاد اروند گفت: بندر خرمشهر به دلیل نزدیکی به مرکز کشور و دارا بودن تمام امکانات  تخلیه و بارگیری آمادگی ارائه هرگونه خدمات به صاحبان کالا را دارد.

شایان ذکر است،  بندر خرمشهر مناسب ترین گزینه برای ترانزیت کالا به کشور عراق  و اقلیم کردستان به شمار می رود.


۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۲:۵۹
روابط عمومی |
کد خبر : ۴۶,۴۶۰

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید