چهارشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۸
 
همزمان با روز ملی خلیج فارس صورت گرفت: آیین تجلیل از نوروزبانان بی نوروز 98بندر خرمشهر/راه اندازی گشت دریایی ویژه کاروان های راهیان نور برای نخستین بار در بندر خرمشهر
مدیر کل بندرو دریانوردی خرمشهر گفت: برای نخستین بار گشت دریایی ویژه کاروان های راهیان نور بوسیله شناور نگین در پایانه مسافربری خلیج فارس بندر خرمشهر راه اندازی شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل بندرو دریانوردی خرمشهر ،نوراله اسعدی در آیین تجلیل و تکریم از نوروز بانان بی نوروز بندر خرمشهر که با حضور فعالان دریایی ،مدیران و مسئولان محلی برگزار شد ضمن تبریک روز ملی خلیج فارس از خدمات برجسته و اهتمام مجدانه مدیران و کارکنان اداره کل بندرو دریانوردی خرمشهر در بخش های مختلف دولتی و خصوصی در طرح ایمنی گردشگری دریایی که بدون هیچگونه حادثه برای هموطنان انجام پذیرفت قدردانی کرد.
وی تصریح کرد:
د ر حالی که در ایام نوروز تمامی تلاش افراد حضور در کانون گرم خانواده‌ها و گذران اوقات خوش در کنار آنها است عده‌ای در راستای تأمین نظم، امنیت، ارتقا آرامش و آسایش برای گردشگران نوروزی حضور در محیط‌های کاری را بر می‌گزینند تا لحظاتی شیرین برای آنان بیافرینند
وی افزود: گردشگری دریایی نقش مهمی در توسعه کشور دارد و کشور ما به لحاظ برخورداری از 5 هزار و هشتصد کیلو متر مرز دریایی که 7 استان ساحلی دخیل هستند ظرفیت و پتانسیل بالایی در این حوزه دارد.
اسعدی اظهار داشت:  بندر خرمشهر تنها بندری است که در کشور با3 رودخانه قابل کشتیرانی احاطه شده است و این موهبت می تواند ظرفیت و پتانسیل بالاتری برای گردشگری دریایی در بندر خرمشهر رقم بزند.
مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر خاطر نشان کرد: تمام تلاش اداره کل بندر و دریانوردی خرمشهر اشاعه فرهنگ گردشگری دریایی با در نظر گرفتن اصل ایمنی و رعایت استانداردها و مقررات بمنظور رفاه حال مردم است.
شایان ذکر است معاون دریایی اداره کل بندرو دریانوردی خرمشهر گزارشی از اقدامات صورت گرفته در نوروز 98 ارائه کرد.
مهدی فراهانی در تشریح عملکرد اداره کل بندرو دریانوردی خرمشهردر اجرای تسهیل سفرهای دریایی نوروز98 تصریح کرد: این طرح از 25 اسفند97 آغاز و تا15 فروردین 98 فعالیت داشت.
وی خاطر نشان کرد: تهیه جلیقه و حلقه نجات بین شناورهای تفریحی فعال در محدوده طرح گردشگری دریایی،طراحی و چاپ و ارائه بروشور و لوح فشرده در راستای آشنایی با سازمان بنادر و فرآیند های ایمنی ،طراحی چاپ و نصب بنر های هشدار دهنده ،بروز رسانی و تصویب طرح همکاری کشتی های مسافری و اداره کل بندرو دریانوردی خرمشهر ،گشایش طرح گردشگری ایمن در بندر خرمشهر،برگزاری مانور جستجو و نجات دریایی از جمله اقدامات انجام شده بود.
معاون دریایی بندر و دریانوردی خرمشهر ادامه داد: نجات یک فروند موتور لنج گردشگری با 70 نفر مسافر در رودخانه کارون نجات یک فروند قایق گردشگری با 10 نفر مسافر از دیگر اقدامات انجام شده بود.
وی اضافه کرد: در ایام نوروز با برنامه ریزی مناسب زمینه فعالت بیش از پیش گردشگری دریایی برای میهمانان نوروزی و کاروان های راهیان نور در بندر خرمشهر فراهم شد و 148 هزار نفر از جاذبه های دریایی اروند و کارون دیدن کردند.
فراهانی بیان کرد : طی ایام نوروزی امسال تعداد 10 فروند شناور سنتی،200فروند قایق تفریحی و یک فروند شناور مسافری کاتاماران خدمات رسانی کردند.
۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۳:۰۵
روابط عمومی |
کد خبر : ۴۶,۴۸۳

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید