سه شنبه ۸ بهمن ۱۳۹۸
 
رشد 64 درصدی عملیات تخلیه و بارگیری در بندر خرمشهر
مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر از رشد 64 درصدی عملیات تخلیه و بارگیری کالا در دو ماهه نخست سالجاری در بندر خرمشهر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بندر و دریانوردی خرمشهر  نوراله اسعدی، با تشریح گزارش عملکرد تخلیه و بارگیری در فروردین و اردیبهشت سال 98 از تخلیه و بارگیری بیش از 398 هزار تن کالا در این مدت خبر داد و افزود: در این مدت بالغ بر 24 هزار  و 961تن تخلیه کالا و 373 هزار و 976 تن بارگیری کالا در بندر خرمشهر انجام شده است که در مجموع نسبت به  مدت مشابه سال قبل رشد 64 درصدی را نشان می دهد.

وی همچنین با اشاره به فعالیت مجهزترین پایانه مسافری دریایی در بندر خرمشهر بیان داشت: با جابجایی افزون بر 3 هزار و 594 نفر مسافر بین المللی  از این مرز دریایی مسافرت در این بندر به رشد  37 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل رسیده است.

مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهردر خصوص میزان تخلیه و بارگیری جنرال کارگو(کالاهای عمومی) تصریح کرد: 370 هزار و 651 تن عملیات تخلیه و بارگیری جنرال کارگو از ابتدای سالجاری تاکنون در بندر خرمشهر می باشد.

اسعدی تصریح کرد: عمده کالاهای صادرتی  در دو ماهه نخست امسال از بندر خرمشهر به کشورهای حاشیه خلیج فارس و عراق فلزات،کالاهای ساختمانی،کالاهای معدنی و محصولات کشاورزی بوده است.

۱۴ خرداد ۱۳۹۸ ۱۵:۳۲
کد خبر : ۴۶,۸۲۸

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید