پنج شنبه ۳ تیر ۱۴۰۰
 
بازدید دستیار عالی فرمانده کل قوا و دانشجویان دانشگاه عالی دفاع ملی از بندر خرمشهر/تقدیر سرلشکر صفوی از مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر
سرلشکر صفوی با همراهی اساتید و دانشجویان دانشگاه عالی دفاع ملی از توانمندی ها و زیرساخت های اداره کل بندر و دریانوردی خرمشهر بازدید کرد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل بندر و دریانوردی خرمشهر، سردار سرلشکر "یحیی رحیم صفوی"طی این بازدید یکروزه با حضور در بزرگترین بندر آزاد تجاری کشور در جریان جدیدترین وضعیت  و آخرین دستاوردهای اداره کل بندر  و دریانوردی خرمشهر  قرار گرفت.

سردار صفوی و هیأت همراه طی گشت دریایی در آبراه اروند رود از جاذبه های دیدنی و گردشگری این آبراه دیدن کردند.

مدیر کل بندر  ودریانوردی خرمشهر در جریان این بازدید آخرین اقدامات و دستاوردهای اداره کل بندرو دریانوردی خرمشهر در  زمینه های دریایی، بندری، عمرانی و سرمایه گذاری طی سال های اخیر را تشریح کرد.

نوراله اسعدی با اظهار امیدواری به نتایج اولین نشست کارگروه موقت مشترک ایران و عراق در خصوص پیگیری عملیات لایروبی اروند  و خارج سازی مغروقه هاکه 19 خرداد ماه سالجاری  در کشور عراق برگزار شد اشاره کرد.

وی در خصوص احیا آبراه اروند تصریح کرد: برای احیای این آبراه 3سطح لایروبی شامل برگرداندن عمق تمامی نقاط آبراه مذکور به نقاط مندرج در نقشه های سال 1971( رسیدن به خط تالوگ قبل از جنگ تحمیلی)،برگشت به خط تالوگ قدیم تنها در نقاطی که عمق به زیر 6/5 و یا 8 و یا 8/7 متر رسیده است ولایروبی خط تالوگ کنونی به عمق 6/5 متر می تواند صورت پذیرد.

مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر در ادامه به برخی مشکلات موجود در خصوص تردد شناورها به دلیل وجود مغروقه های باقیمانده از دوران جنگ تحمیلی اشاره کرد و افزود: در حال حاضر وجود 24 فروند مغروقه (10فروند در سمت ساحل ایران و 14 فروند سمت ساحل عراق) ایمنی آبراه اروند و ایضاٌ تردد آسان در این آبراه را با مشکل مواجه کرده است.

وی گفت: فعال سازی خط مسافری بین بنادر خرمشهر و بصره،پروژه های پایان یافته سال97،افتتاح هشت پست اسکله گردشگری در چهار نقطه سه نقطه در کارون و یک نقطه در جزیره مینو، شناورسازی بزرگترین مغروقه زمان جنگ تحمیلی بنام خانیان، اجرای برج کنترل ترافیک دریایی، پارک لجستیک شلمچه از دیگر اقدامات مهم بندر خرمشهراست.

مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر خاطر نشان کرد: پیشنهاد میگردد برای رونق بیشتر بندر خرمشهر باید از ظرفیتهای منطقه آزاد اروند بصورت کامل و افزایش تخفیفات گمرکی به طریقی که بندر خرمشهر را برای صاحبان کالا سودمند نماید استفاده شود.

اسعدی در پایان به سوالات مطرح شده از سوی دانشجویان در خصوص فعالیتها و طرح های توسعه ای بندر خرمشهر پاسخ گفت.

در پایان این بازدید سرلشکر صفوی با اهدای لوح و تندیس ویژه از نوراله اسعدی مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر تقدیر کرد./

۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ۲۳:۰۶
روابط عمومی |
کد خبر : ۴۶,۹۱۴

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید