سه شنبه ۱ تیر ۱۴۰۰
 
آغاز فعالیت ریلی در مسیر خرمشهر-بندر امام برای اولین بار
مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر از آغاز فعالیت ریلی در مسیر خرمشهر-بندر امام برای اولین بار از بندر خرمشهر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بندر و دریانوردی خرمشهر، نوراله اسعدی با اشاره به ظرفیت بالای زیر ساخت های ریلی در بندر خرمشهراظهار داشت: اولین محموله کانتینری به وسیله قطار باری از مسیر بندر خرمشهر  به بندر امام اعزام شد.

وی گفت: باتوجه به پتانسیل بالای موجود در سیستم ریلی بندر خرمشهر و وجود زیرساخت‌های مناسب این بندر برای گام اول ظرفیت جابجایی حداقل 400 دستگاه کانتینر 40 فوت با 5 رام قطار باری را دارد. وی گفت برای اجرایی کردن حمل و نقل ریلی مشکلاتی بین سازمانهای عمل کننده بود که با بر گذاری جلسات و  پیگیری های مکرر و همکاری های مناسب سازمان های مرتبط مشکلات به حد اقل رسید و هم اکنون استفاده از ریل برای صاحبان کالا  دارای توجیه اقتصادی هست.

مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر با اشاره به مزیت استفاده از حمل و نقل ترکیبی از جمله استفاده از ریل  تصریح کرد: جابجایی کانتینر به وسیله سیستم حمل ونقل ریلی می تواند کمک شایانی به اقتصاد کشور، کاهش ترافیک و استهلاک مسیر جاده ای و همچنین کاهش سوانح جاده ای و صرفه جویی در مصرف سوخت کند.

اسعدی همچنین ایمنی جابجایی کالا، کاهش ترافیک عملیاتی، حفظ سلامت کالا، کاهش قیمت تمام شده حمل و نقل را از مزایای استفاده از سیستم حمل و نقل ریلی دانست.

وی خاطر نشان کرد: خط راه آهن بندر خرمشهر با 2/2 کیلومتر طول و 7 هکتار محوطه بارانداز ، کانال هدایت سطحی به طول یک کیلومتر،ساختمان اداری ایستگاه راه آهن به مساحت 220 مترمربع و مجهز به سیستم باسکول دینامیکی با قابلیت حمل انواع کانتینر ،مصالح ساختمانی ، مواد جامد به شبکه ریلی سراسری راه آهن متصل است.
۳ تیر ۱۳۹۸ ۲۰:۰۰
روابط عمومی |
کد خبر : ۴۷,۰۲۹

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید