یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹
 
رشد 56 درصدی صادرات کالا از بندر خرمشهر/افزایش4درصدی واردات خودرو
مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر از رشد 56 درصدی صادرات کالا از بندر خرمشهر طی سه ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بندرو دریانوردی خرمشهر، نوراله اسعدی گفت: از ابتدای سالجاری تاکنون بارگیری 571 هزار و 462 تن کالا در بندر خرمشهربه ثبت رسیده است.که این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته افزایش 56 درصدی را نشان می دهد.

وی در ادامه حجم تخلیه و بارگیری کالا در بندر خرمشهر طی این مدت را 607هزار و 740تن عنوان کرد و افزود: این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد 40 درصدی را نشان می دهد.

مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر تصریح کرد: طی این مدت تردد بیش از 34 هزار و 753 دستگاه کامیون و پهلوگیری 85 فروند شناور غیر  کانتینری بالای هزار تن در بندر خرمشهر به ثبت رسیده است که این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته به ترتیب رشد 27 و 39 درصدی را نشان می دهد.

اسعدی میزان تخلیه خودرو از ابتدای سالجاری تاکنون در بندر خرمشهر را یک هزار و 25 دستگاه اعلام کرد و افزود: این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته از رشد 4 درصدی برخوردار است.

شایان ذکر است بندر خرمشهر با برخورداری از 20 پست اسکله،مجاورت با کشورهای حوزه خلیج فارس،اتصال به کریدور بندر امام خمینی ،شلمچه و عراق و بهره مندی از سیستم حمل و نقل چند وجهی به عنوان مهم ترین بندر جنوب غربی کشور در زمینه صادرات به کشورهای حوزه خلیج فارس شناخته می شود.


۱۷ تیر ۱۳۹۸ ۰۸:۲۵
روابط عمومی |
کد خبر : ۴۷,۱۹۳

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید