دوشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۸
 
افزایش 40 درصدی بارگیری جنرال کارگو در بندر خرمشهر/تردد بیش از 15 هزار مسافر بین المللی از مسیر دریایی بندر خرمشهر
مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر با اعلام خبر بارگیری بیش از یک میلیون تن کالای عمومی در شش ماهه امسال و ثبت رشد 40 درصدی گفت: طی این مدت با تردد بیش از 15 هزار مسافر بین المللی از مسیر دریایی بندر خرمشهر رشد 16 درصدی را شاهد بودیم

به گزارش روابط عمومی اداره کل بندر و دریانوردی خرمشهر ، نوراله اسعدی با تشریح گزارش عملکرد بندر خرمشهر در شش ماهه سالجاری 98 تصریح کرد: در این مدت حجم تخلیه و بارگیری کالا از بندر خرمشهر با رشد 29 درصدی به بیش از یک میلیون تن رسیده است .

وی حجم صادرات کالا در بندر خرمشهر طی این مدت را یک میلیون و 793 هزار و 383 تن عنوان کرد و افزود: این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد 38 درصدی را نشان می دهد.

مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر در ادامه به رشد 19 درصدی تردد کشتی مسافری ورودی اشاره داشت و افزود: از ابتدای سالجاری تاکنون 100 فروند کشتی مسافری از طریق پایانه مسافری دریایی خلیج فارس ورود داشته است.

وی  همچنین از رشد 22 درصدی تردد شناورهای غیر کانتینری بالای هزار تن در این مجتمع بندری خبر داد و گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از 182فروند شناور غیر کانتینری بالای هزار تن در بندرخرمشهر تردد داشته اند.

بندرخرمشهر با برخورداری از ۲۰ پست اسکله، ۲۳۰ هکتار وسعت، تجهیزات پیشرفته، قرار گرفتن در محدوده منطقه آزاد تجاری اروند، بهره مندی از سیستم حمل و نقل چند وجهی و اتصال به کریدور بندرامام خمینی(ره) به عنوان سومین بندر آزاد کشور در حوزه خلیج فارس محسوب می شود و به دلیل موقعیت استراتژیک و نزدیکی به بازار پر مصرف کشورهای عراق و کویت به عنوان یکی ازمهمترین  بنادر تجاری کشور در زمینه صادرات به کشورهای حاشیه خلیج فارس به شمار می آید.

۱۰ مهر ۱۳۹۸ ۰۹:۵۲
روابط عمومی |
کد خبر : ۴۸,۱۴۷

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید