جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹
 
آبراه اروند برای تردد شناورها ایمن تر می شود/آمادگی کامل بندر خرمشهر برای تردد ایمن تمام شناورها
معاون دریایی اداره کل بندر و دریانوردی خرمشهر از ارتقاء ضریب ایمنی تردد تمام شناورها بصورت شبانه روزی در آبراه اروند خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بندر و دریانوردی خرمشهر، مهدی فرمهینی فراهانی در نخستین جلسه کمیته ایمنی آبراه اروند که با حضور ارگان های دخیل در امنیت و ایمنی تردد شناورها از جمله مدیر بنادر و دریانوردی آبادان، معاونت دریایی بندر خرمشهر،یگان حفاظت بندر خرمشهر،مرزبانی خرمشهر،هنگ مرزی خرمشهر و پاسگاه نهر فیصل برگزار شد اظهار داشت:  ارتقاء ضریب ایمنی و افزایش بهره وری از ظرفیت های ایجاد شده در بندر خرمشهر از جمله مسائل مورد نظر در حمل و نقل دریایی در آبراه اروند است.

وی در ادامه افزود: این کمیته بصورت ماهیانه با طرح موضوع از سوی ارگان های فعال در تامین ایمنی آبراه اروند برگزار می شود.

 معاون  دریایی بندر خرمشهر گفت:  با حمایت های سازمان بنادر و دریانوردی در جهت حل تمامی مشکلات کشتیرانی و تردد ایمن تمام شناورها در آبراه اروند آمادگی کامل دارد .

فراهانی خاطر نشان کرد:  اداره کل بندر و دریانوردی خرمشهر از ورود شناورهای ممنوع الورودی که بصورت شفاهی به آنها اعلام شده بود ممانعت بعمل می آورد.

وی ادامه داد: در راستای ایجاد بستر های مناسب برای فرهنگ سازی اعلام سوانح دریایی توسط دریانوردان متردد در آبراه اروند از دریانوردانی که در اعلام حوادث و سوانح دریایی با بندر خرمشهر همکاری نمایند قدر دانی می شود.

 معاون دریایی بندر خرمشهر اظهار داشت: برای ایمن سازی بهینه آبراه اروند امکان سنجی برقراری لینک ارتباطی با مراکز نظامی به وسیله سیستم جامع دریایی و بررسی امکان تغییر فرمت اجازه ورود به کارون در دستور کار قرار دارد.

وی در پایان  از زحمات و تلاش های فرماندهی پایگاه دریابانی آبادان به منظور اهتمام ویژه در برقراری امنیت و ایمنی آبراه اروند تشکر کرد.

۱۰ آذر ۱۳۹۸ ۰۸:۵۰
روابط عمومی |
کد خبر : ۴۸,۶۸۰

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید