دوشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۸
 
تخلیه و بارگیری کالا در بندر خرمشهر
مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر از افزایش 22 درصدی عملیات تخلیه و بارگیری کالا طی 9 ماهه سالجاری در بندر خرمشهر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بندر و دریانوردی خرمشهر، نوراله اسعدی ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: از ابتدای سالجاری تاکنون یک میلیون و 918 هزار و 768 تن کالا در بندر خرمشهر تخلیه و بارگیری شده است  که این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشد 22 درصدی را نشان می دهد.

وی در ادامه  به رشد 25 درصدی صادرات  در بندر خرمشهر اشاره داشت و افزود: طی این مدت یک میلیون و 802 هزار و 801 تن کالا از طریق بندر خرمشهر صادر شده است.

مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر در خصوص حجم بارگیری جنرال کارگو در بندر خرمشهر گفت: طی 9 ماهه سالجاری یک میلیون و 785 هزار و 139 تن کالای عمومی از بندر خرمشهر بارگیری شده است که این میزان در مقایسه با سال گذشته از رشد 26 درصدی برخوردار است.

اسعدی  تصریح کرد: طی این مدت 420 فروند شناور بالای هزار تن در بندر خرمشهر به ثبت رسیده است که این میزان در مدت مشابه سال گذشته از افزایش 17 درصدی برخوردار است.

وی گفت: از ابتدای سالجاری تاکنون 21 هزار و 510 مسافر از طریق پایانه بین المللی خلیج فارس خرمشهر با خط دریایی خرمشهر-کویت و بالعکس تردد داشته اند که این میزان تردد مسافر بین المللی در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشد 4 درصدی را نشان می دهد.

 یادآور می شود پایانه بین المللی مسافری دریایی خلیج فارس خرمشهر  با مساحت 6هزار مترمربع دارای دو پست اسکله و ظرفیت جابجایی روزانه 1200 نفر، یکی از بزرگترین پایانه های مسافری دریایی خاورمیانه به شمار می رود.

۸ دی ۱۳۹۸ ۰۹:۳۵
روابط عمومی |
کد خبر : ۴۸,۹۷۵

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید