دوشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۸
 
راه اندازی سامانه «تهک دریایی» برای اولین بار در بین بنادر خوزستان در بندر خرمشهر
معاون دریایی بندر خرمشهر از راه اندازی سامانه تهک دریایی برای اولین بار در بین بنادر استان خوزستان در بندر خرمشهر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بندر و دریانوردی خرمشهر، مهدی فراهانی در نشست هماهنگی توسعه هواشناسی کاربردی که با حضور مدیر کل هواشناسی استان خوزستان در بندر خرمشهر برگزار شد گفت:  در مسیر توسعه هواشناسی کاربردی در حوزه دریا(تهک دریایی) و تبیین نقش بسزای خدمات و محصولات هواشناسی دریایی در ارتقا و ایمنی دریانوردی سامانه "تهک دریایی" در بندر خرمشهر راه اندازی شد، تا کاربران این حوزه بصورت مستقیم با هواشناسی ارتباط داشته با شند و براحتی اطلاعات مورد نیاز خود را دریافت کنند.

وی هدف از برگزاری این نشست را همکاری دو جانبه بندر خرمشهر و هواشناسی استان خوزستان در راستای عملیاتی شدن سامانه هواشناسی کاربردی در حوزه دریا عنوان کرد.

معاون دریایی بندر خرمشهر تصریح کرد: هواشناسی دریایی ارتباط مستقیمی با جان افراد دارد و اکنون اطلاعات هواشناسی بصورت کاربردی و آنلاین به کاربران ارسال می شود و هشدارهای هواشناسی و جلوگیری از بروز خسارت های احتمالی طراحی و عملیاتی شده است.

در ادامه مدیر کل هواشناسی استان خوزستان  توضیحات جامعی در خصوص سامانه تهک دریایی ارائه داد و بر تعامل اداره کل بندر و دریانوردی خرمشهر و هواشناسی استان خوزستان در راستای بکارگیری از ظرفیت های موجود با هدف بهره گیری موثر از پیش بینی های هواشناسی دریایی در آبراه اروند و همچنین برگزاری مستمر جلسات هواشناسی دریایی و مشارکت متخصصان به منظور ارائه توصیه های کاربردی تاکیدکردند.

۱۵ دی ۱۳۹۸ ۰۸:۰۰
روابط عمومی |
کد خبر : ۴۹,۰۵۳

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید