دوشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۸
 
نجات یک فروند شناور باری توسط تیم واکنش سریع بندر خرمشهر
مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر از نجات یک فروند شناور باری توسط تیم واکنش سریع در شرایط اضطرار دریایی در بندر خرمشهر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بندر و دریانوردی خرمشهر، نوراله اسعدی  گفت:  بنا به گزارش رسیده از مرکز جستجو و نجات دریایی شناور هد هد در محل اسکله شماره 8 بندر خرمشهر دچار آبگرفتگی شدید شد و در آستانه غرق شدن قرار گرفت.

وی تصریح کرد: پس از اعلام حالت اضطرار از سوی این شناور با فرماندهی واحد دریایی و همکاری تیم واکنش در شرایط سریع بندر خرمشهر به همراه دو  فروند قایق 4030/1و رعد3و یک  فروند قایق رسکیو به محل حادثه اعزام شدند و پس از تخلیه آب درون موتورخانه و مهار اطراف شناور توسط بوم و همچنین مهار آلودگی  شناور را از خطر غرق شدگی نجات دادند.

مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر به موفقیت آمیز بودن عملیات اشاره کرد و ادامه داد: این عملیات 3 ساعت به طول انجامید و شناور حادثه دیده با توجه به آسیب احتمالی به قسمت کف به موسسه رده بندی و pscجهت بررسی بیشتر ارجاع داده شد.

اسعدی خاطر نشان کرد:  با توجه به برگزاری مانورهای متعدد جستجو و نجات دریایی و واکنش در شرایط در شرایط اضطراری  در سالجاری تیم واکنش در شرایط اضطراری اداره کل بندر و دریانوردی خرمشهر به منظور خدمات رسانی در آمادگی کامل به سر می برد.

۱۶ دی ۱۳۹۸ ۱۲:۲۷
روابط عمومی |
کد خبر : ۴۹,۰۷۴

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید