یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹
 
بارگیری بیش از 2 میلیون تن کالا در بندر خرمشهر/ رشد 30 درصدی  تردد شناورهای غیر کانتینری بالای هزار تن / آوردن ریل به روی اسکله های بندر خرمشهر در دستور کار است
مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر از بارگیری بیش از 2 میلیون تن کالا در این مجتمع بندری خبر داد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل بندر و دریانوردی خرمشهر، نوراله اسعدی ضمن اعلام این خبر گفت: از ابتدای سالجاری تاکنون بیش از 2 میلیون و 121 هزار و 851 تن کالا از مجتمع بندری خرمشهر بارگیری شد که  این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد 25 درصدی را نشان می دهد.

وی تصریح کرد: در دوره زمانی ده ماهه امسال  362 فروند شناور غیر کانتینری بالای هزار تن در بندر خرمشهر تردد داشته اند که این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته از افزایش 30 درصدی برخوردار است.

مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر در خصوص  رشد 26 درصدی میزان بارگیری جنرال کارگوگفت: طی این مدت 2 میلیون و 102 هزار و 759 تن کالای عمومی از مسیر دریایی بندر خرمشهر صادر شده است.

اسعدی با اشاره به حمل کانتینرهای خالی از طریق شبکه ریلی طی ده ماهه سالجاری گفت: با توجه به ظرفیت بالای زیر ساخت های ریلی در بندر خرمشهرطی این مدت 3189 باکس کانتینر خالی به بندر امام ارسال شده است که از این تعداد 169 باکس کانتینر 20 فوت و 3020 باکس کانتینر 40 فوت بوده است.

مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر در ادامه افزود: حمل و نقل چندوجهی از موارد مهم و قابل توجه است  و باید این بخش در مجتمع بندری خرمشهر توسعه یابد همچنین آوردن ریل به روی اسکله  های بندر خرمشهردر دستور کار است .

اسعدی خاطر نشان کرد: از خرداد ماه سال گذشته استفاد ه از ریل برای حمل کانتینرهای خالی آغاز شده است و با انجام  پروژه آوردن ریل به روی اسکله های بندر خرمشهر شاهد حضور بیشتر سرمایه گذاران و ترافیک بیشتردر این مجتمع بندری خواهیم بود.

۱۷ بهمن ۱۳۹۸ ۱۵:۰۰
روابط عمومی |
کد خبر : ۴۹,۳۷۸

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید