یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹
 
تمهیدات ویژه برای جلوگیری از ورود کرونا از مسیر دریایی بندر خرمشهر
مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر از اجرای تمهیدات ویژه در این بندر برای جلوگیری از ورود کرونا ویروس در پایانه بین المللی مسافری خلیج فارس خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بندر و دریانوردی خرمشهر، نوراله اسعدی ضمن اعلام این خبر گفت: بر اساس دستورالعمل های ابلاغی IMO و پیگیریهای مدیر عامل سازمان بنادرو دریانوردی در خصوص جلوگیری از ورود کرونا ویروس از مبادی ورودی کشور بندر خرمشرهر در این زمینه جلسات متعدد هماهنگی و توجیهی با قسمت قرنطینه و پاس شناورهای مستقر در پایانه مسافربری خلیج فارس برگزار کرد.

وی اظهار داشت: از اقدامات مهم بندر خرمشهر میتوان به ایجاد فضایی در پایانه مسافری جهت قرنطینه موقت موارد مشکوک به کرونا اشاره کرد که مراقبت های بالینی در آنجا انجام و از ورود افراد آلوده به بیمارستانهای سطح خرمشهر جلوگیری بعمل می آید.

مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر در ادامه گفت: ماسک مناسب،دستکش و اسپری ضدعفونی در اختیار گروه پاس شناورهای بندر خرمشهر قرار داده شد و همچنین پک حفاظتی برای پرسنل تیم قرنطینه با تعداد نفرات بیشتر در زمان ورود کشتی مسافری در محل پایانه مسافربری خلیج فارس اختصاص داده شد.

اسعدی در خصوص گذر موقت دریانوردان و خدمه شناورهای خارجی اظهار داشت: با توجه به شرایط فعلی اجازه گدر موقت و ساعتی به هیچکدام از خدمه های خارجی داده نشده است.

وی تصریح کرد: به منظور عدم انتقال موارد مشکوک به ویروس کرونا به بیمارستان حضور پزشک در مواقع اضطرار و شروع درمان در پایانه مسافربری بندر خرمشهر در دستور کار است.

مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر از دیگر اقدامات مهم به پیگیری های متعدد با دانشگاه علوم پزشکی آبادان در خصوص کارت بهداشت ملوانان و ارتقا سطح آگاهی کارکنان  در خصوص راههای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا با اطلاع رسانی از طریق نصب بنر،بیلبورد،استند،بروشوردر سطح مجتمع بندری خرمشهر و کوی کارکنان اشاره کرد.

اسعدی در پایان خاطر نشان کرد: یکی از اقدامات قابل توجه بندر خرمشهر برای کشتی چینی که در بندر آبادان پهلو گرفت اجبار برای قرنطینه در دهانه خلیج فارس  بود که بعد از تایید کتبی توسط قرنطینه بندر خرمشهر اجازه ورود کشتی به آبراه اروند را صادر کرد و پهلودهی کشتی توسط راهنمایان بندر خرمشهر انجام شد.

۱۷ بهمن ۱۳۹۸ ۱۹:۳۸
روابط عمومی |
کد خبر : ۴۹,۳۷۹

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید