چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹
 
ساماندهی و استاندارد سازی شناورهای گردشگری نوروز 99 در بندر خرمشهر/استفاده از ظرفیت گردشگری بومی در دستور کار است
معاون دریایی بندر خرمشهر از ساماندهی و استاندارد سازی شناورهای گردشگری نوروز99 در این بندر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بندر و دریانوردی خرمشهر، مهدی فراهانی در نشست هم اندیشی با محوریت گردشگری نوروز99 که با حضورارگان های ذیربط در امر گردشگری دریایی برگزار شد گفت: در راستای اجرای هر چه بهتر طرح گردشگری نوروز و پیشگیری از حوادث ناگواراحتمالی  و همچنین به منظور تامین ایمنی شناورهای تفریحی سنتی تغییر کاربری موقت شناورهای سنتی به تفریحی باید در چهار چوب دستورالعمل ابلاغی و استاندارد از سوی سازمان بنادر و دریانوردی انجام شود.

وی در خصوص مراحل تغییر کاربری شناورهای صیادی به گردشگری اظهار داشت:   ابتدا مالکان شناورها درخواست  کتبی تغییر کاربری به اداره میراث فرهنگی داده میشود و در صورت تایید به اداره مرکزی بازرسی ثبت شناورهای استان خوزستان ارائه دهند و سپس با تایید این اداره به موسسات رده بندی دریایی ارجاع وگواهینامه صادر میشود.

معاون دریایی بندر خرمشهر در ادامه تصریح کرد: گردشگری دریایی یک صنعت درآمدزا و اشتغالزا ست و بندر خرمشهر با زیرساختهای مناسب و برخورداری از مواهب خدادای  این پتانسیل رادارد که در تمام طول سال شاهد گردشگران دریایی باشیم و گردشگری دریایی مختص به ایام نوروز نباشد.

فراهانی افزود: استفاده از ظرفیت گردشگری بومی  کمک به  توانمندسازی حوزههای مختلف  میکند  و از اوایل سال 99 از لحاظ ایمنی این ظرفیت بررسی میشود و در دستور کار است.

وی  همچنین از ساخت یک شناورتفریحی در کشتی سازی اروندان خبر داد و گفت: تقریبا میز کار شناور آماده شده است و در آینده نزدیک شاهد استفاده از آن خواهیم بود که این امر  کمک بزرگی به گردشگری دریایی است.

معاون دریایی بندر خرمشهر خاطر نشان کرد: به منظور ساماندهی سفرهای دریایی و کمک به رفاه حال گردشگران باکس هایی برای نگهداری جلیقه های نجات  در کنار اسکله ها ایجاد می شود و همچنین بهره برداری از  اسکله های غیر قانونی و غیر مجاز ممانعت بعمل می آید.

۲۲ بهمن ۱۳۹۸ ۲۲:۵۵
روابط عمومی |
کد خبر : ۴۹,۴۲۹

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید