پنج شنبه ۳ تیر ۱۴۰۰
 
ارتقاء گردشگری  با ثبت ملی ساختمان اداری  قدیم بندر خرمشهر/موزه "دریا و تاریخ دریانوردی" در بندر خرمشهر راه اندازی میشود
در راستای ارتقا و رونق گردشگری ساختمان قدیم اداره کل بندر و دریانوردی خرمشهر همزمان با سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر در فهرست آثار ملی به ثبت رسید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بندر ودریانوردی خرمشهر، ثبت ملی ساختمان قدیم بندر خرمشهر مسیر نگهداری این  بنای با ارزش که قدمت64 ساله  دارد و در زمان اشغال خرمشهر مقر نیروهای بعثی در دوران مقاومت 45 روزه بوده است و همچنین  بعد از آزاد سازی خرمشهر در طول دوران جنگ تحمیلی به عنوان سنگر رزمندگان استفاده می شد و حفظ  آثار دفاع مقدس بر دیوار های این ساختمان را هموار خواهد کرد.

ساختمان قدیمی اداره بندر خرمشهر به دلیل قرار گیری در کنار اروند رود (مرز آبی با عراق )بعنوان یکی از مکان های استراتژیک مهم در دوران دفاع مقدس بوده است.  همچنین به منظور ارتقا و رونق گردشگری در نظر است این بنا بازسازی و احیا و در آن موزه" دریا و تاریخ دریانوردی "راه اندازی شود.

خاطر نشان می شود پیش از جنگ تحمیلی نزدیک به 4 میلیون تن عملیات تخلیه و بارگیری کالا در بندر خرمشهر  صورت میگرفت و نزدیکی این بندر به مراکز مهم جمعیتی،اقتصادی،کشاورزی و اجتماعی و و وجود رودخانه آب شیرین اروند و همچنین استقرار راه آهن،فرودگاه و جاده های ترانزیتی به همراه نیروی کار فعال جایگاه استثنایی به آن بخشیده بود.۲ خرداد ۱۳۹۹ ۱۶:۰۸
روابط عمومی |
کد خبر : ۵۰,۳۱۶

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید