پنج شنبه ۳ تیر ۱۴۰۰
 
رشد 51 درصدی تخلیه و بارگیری کانتینری در بندر خرمشهر/ساخت و نصب 8 فروند اسکله گردشگری در کارون
مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر از رشد ۵۱ درصدی تخلیه و بارگیری کالای کانتینری(تن) در بندر خرمشهر خبر داد و گفت: بیش از ۲۹ هزار و ۹۱۲ تن کالای کانتینری طی دو ماهه نخست سال جاری در بندر خرمشهر تخلیه و بارگیری شده است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل بندر و دریانوردی خرمشهر، نوراله اسعدی با اعلام افزایش ۳۸ درصدی  بارگیری جنرال کارگو در این مجتمع بندری، اظهارداشت: طی دو ماه سال جاری  ۷۵هزار  و ۲۰۳  تن کالای عمومی در بندر خرمشهر بارگیری شده است.
 
وی با اشاره به فعالیت بی وفقه بندر خرمشهر در دوران شیوع ویروس کرونا، اظهار داشت:  فعالیت های بندری و دریایی با رعایت تمام پروتکل های بهداشتی در حال انجام است و طی دو ماهه نخست امسال بیش از ۴۴۷ هزار و ۹۲۱ تن کالا در بندر خرمشهر تخلیه و بارگیری شده است.
 
اسعدی افزود: طی این مدت بیش از ۱۲۶ فروند شناور زیر هزار تن به بندر خرمشهر تردد داشته است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشد ۱۳۳درصدی داشته است.
 
مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر گفت: حمل و نصب ۸ فروند اسکله پانتون فلزی شناور و پل دسترسی آن از بندر خرمشهر به محل ساحل کارون با هدف توسعه زیر ساخت های گردشگری و تفریحی و در راستای انجام مسولیت های اجتماعی سازمان بنادر و دریانوردی انجام شد.
 
بندرخرمشهر برخوردار از ۲۰ پست اسکله، ۲۳۰ هکتار وسعت، تجهیزات پیشرفته، قرار گرفتن در محدوده منطقه آزاد تجاری اروند، بهره مندی از سیستم حمل و نقل چند وجهی و اتصال به کریدور بندرامام خمینی(ره) است.
 
انتهای پیام/
۴ خرداد ۱۴۰۰ ۱۱:۲۸
کد خبر : ۵۴,۲۴۹

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید