دوشنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۰
 
آغاز عملیات شمع کوبی ساختمان مرجع دریایی بندر خرمشهر
مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر از آغاز عملیات شمع کوبی و گودبرداری ساختمان مرجع دریایی بندر خرمشهر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بندر و دریانوردی خرمشهر، نوراله اسعدی ضمن اعلام این خبر تصریح کرد: : احداث ساختمان عملیاتی مرجع دریایی و برج کنترل ترافیک دریایی  با اعتبار ۹۰۰ میلیارد ریال از پروژ ه های مهم بندرخرمشهر است که فرآیند ساخت آن در حال انجام است.

وی گفت: از مزایای این پروژه، میتوان به  بهره مندی از تجهیزات نوین در خدمات ناوبری و لجستیکی انواع شناورها، در سطوح مختلف اشاره کرد.

  مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر در ادامه افزود:  ساختمان مرجع دریایی با زیرساخت مهندسی دقیق و رعایت الزامات سازه ای کاملا استاندارد  از لحاظ بصری و سازه جزو دسته سازه های خاص هم در طراحی و هم در سازه  است.

اسعدی اظهار داشت: منحنی بودن سازه قابلیت دید 360 درجه،دوار بودن،  و برج کنترل  با ارتفاع 35 متر ، ساختمان اداری در 3طبقه و مساحت تقریبی 4000 متر مربع از مشخصات اصلی این ساختمان بشمار میرود.

وی   عنوان کرد: :  این ساختمان  جایگزین ساختمانی میشود که 46 سال  در بندر خرمشهرساختمان مرجع  است و نکته حائز اهمیت آن که با احداث این برج نه تنها ضریب ایمنی دریایی بندرخرمشهر افزایش خواهد یافت بلکه به دلیل طراحی منحصر به فرد به عنوان یک نماد گردشگری دریایی در شهرستان خرمشهر  قلمداد میشود.

 

 

۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۱۶:۴۶
روابط عمومی |
کد خبر : ۵۵,۶۴۰

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید